Онлайн TV FM радіо FM пауза

Заява Порошенка щодо автокефалії може бути поспішною

Президент України Петро Порошенко заявив, що в Україні може з’явитися незалежна, об’єднана Українська православна церква ще до 28 липня – річниці хрещення Київської Русі. Такий прогноз був озвучений після того, як Верховна Рада підтримала зусилля Президента у спробі переконати Вселенського патріарха Варфоломія надати статусу автокефалії УПЦ, повідомляє аналітик Atlantic Council Джеймс Койл. Таку інформацію опублікував «24 канал» насвоєму інтернет-сайті, пише ТРК “РАІ”

Автор статті нагадує, що 17 квітня, під час офіційного візитудо Стамбула Порошенко зустрівся з патріархом Варфоломієм. Двоє лідерів провели семигодинні обговорення за зачиненими дверима перед тим, як Президент оголосив, що “Україна як ніколи близька до створення своєї Єдиної Православної Церкви”. Щоправда, Порошенко відмовився розкривати деталі домовленостей із Вселенським патріархом. Опозиційні депутати стверджують, що зусилля Порошенка – це “передвиборча шарада”, йдеться далі. Хоча електоральна політика могла вплинути на точний час проведення переговорів у Стамбулі, але вони є кульмінацією багаторічних зусиль щодо визнання Київського патріархату,зауважує експерт.

Цікаво, що щодо суспільної підтримки такої ініціативи, то в межах України Київський патріархат явно перемагає. Заданими Центру Разумкова, серед 27,8 мільйонів українських прихожан православних церков вірність УПЦ КП зросла із 12 відсотків у 2000 році до 25 відсотків у 2016 році. Неоголошена війна з Росією змусила людей обирати міжцерквами, в чому не було необхідності до 2014 року.

Як і очікувалося, пропозиція про незалежність від Московського патріархату наштовхується на жорсткий опір збоку московської церкви. Там вказують, що Москва приєднала Київську митрополію у 1686 році, тому українські духовні особи перебувають під владою Москви, а не Константинополя. Таким чином, Вселенський патріарх Варфоломій не має повноважень надавати Україні незалежний статус, йдеться у публікації.

Архієпископ Євстратій відхиляє ці аргументи. Він стверджує,що “анексія” 1686-го року була досягнута шляхом застосування сили, що вже є порушенням канонічного права. На своїй сторінці у Facebook він написав, що Вселенський патріарх дав автокефалію в односторонньому порядкуправославним церквам в Естонії у 1996 році, Болгарії у 1998 році, а Чехії та Словаччині у 2014 році. Таким чином,”практика надання Томоса (офіційна церковна декларація) про автокефалію Константинополя у ХІХ і ХХ століттях підтверджує, що тільки Вселенський Патріархат ухвалює це рішення без необхідності попередніх угод з іншими Церквами”.

За тим, що відбувається серед різних православних громад в Україні, варто спостерігати, оскільки, це впливає на питання державного суверенітету, впливу Москви та церковної легітимності конгрегацій. Проте, дедлайн Порошенка щодо створення Єдиної помісної церкви може бути поспішним,– вважає Койл.

Щоб уникнути затвердження рішення про автокефалію, Вселенський патріарх два роки тому направив питання щодо її надання дослідницькій групі. Без додаткових знань про предмет обговорень між патріархом Варфоломієм та Порошенком неможливо стверджувати, яке рішення ухвалить архієпископ Константинополя, робить висновок експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада 19 квітня схвалила постанову прозвернення президента Петра Порошенка Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

Вселенський Патріархат розпочав усі необхідні для цього процедури. До слова, російські дипломати вважають надання автокефалії Українській православній церкві спробою «заснувати кишенькову церкву». Вони також переконані, що українська влада прагне «принести в жертву русофобській політиці» релігійний мир у власній країні, створюючи автокефальну церкву.

Спантеличує той факт, що зміни повинні відбутися в Україні, проте навіть таку ситуацію вирішують прокоментувати російські дипломати. Невже недостатньо подій відбувається в Росії? Відповідь на це питання довідаємося зовсім скоро…Матеріал написаний на основі опрацьованої статті із «24каналу».

Автор Тетяна Король

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua