Онлайн TV FM радіо FM пауза

Українська преса: що хвилює Севастополь?


“Ситуація в в Криму напружена”, – пише газета Сегодня”, журналісти якої їздили до Севастополя.

Наразі найлегше дістатися до півострову залізницею, пише видання. В Джанкої у пасажирів ретельно перевіряють документи, а в тих, хто “з України”, оглядають й речі.

Міліція разом із самообороною перевіряє документи і на платформі в Севастополі, веде далі видання.

“Місто завішане російськими триколорами: на будівлях і навіть на тролейбусах. Військова техніка – БТРи та вантажівки зустрічаються вже навіть у місті. При цьому вони явно не місцеві, оскільки зупиняються й запитують, як проїхати. Але це нікого не бентежить. Люди відповідають і посміхаються, не дивлячись на наявність автоматів на сидінні водія”, – пише “Сегодня”.

Думки опитаних журналістами мешканців міста стосовно референдуму розділились.

“Нарешті нам дадуть право сказати, що ми думаємо”, – каже Валентина Юріївна.

“Крим завжди був з Україною та має залишатися з нею. Можливо, потрібно дати більше прав, але в іншу державу – це як в омут з головою. Але говорити про це не всі хочуть – бояться козаків і самооборону”, – каже севастополець Василь.

“Більш за все люди бояться, що через конфлікт можуть перекрити воду з Дніпра”, – стверджує видання.

“У всіх великих міст є свої водосховища з природною водою, але вони – для потреб цих міст. Решта Криму без каналу з Дніпра перетвориться на солону пустелю. Сподіваємось, що просто поставлять високі ціни. Адже якщо перекриють – це буде геноцид кримчан”, – цитує “Сегодня” мешканців Севастополя.

Перший український президент Леонід Кравчук схвалює дії нової влади під час кризи в Криму “на зовнішньому рівні” та критикує “внутрішнє реагування”, пише газета “День”.

“Чому ми досі не звернулися до світової спільноти, щоб до Криму ввели миротворчі сили, скажімо, ті ж “блакитні каски”? Потрібно щось робити, а не чекати, доки конфлікт переросте у щось серйозніше із невизначеними наслідками. Чому представники нової влади не поїхали до Криму?” – обурюється Кравчук.

Він також закликає владу приймати рішення з огляду на можливі наслідки.

“Потрібно бути дуже виваженим, кожне рішення, яке приймає влада, має бути з урахуванням того, що в Україні є Севастополь і є Львів”, – каже пан Кравчук.

Розкритикував Леонід Кравчук і дії російської влади.

“Загалом потрібно враховувати, що Володимир Путін завжди говорить так, як як йому хочеться, а не так, як є насправді. Наприклад, на запитання щодо легітимності уряду Криму Путін однозначно відповідає, що він легітимний, тому що його обрала Верховна рада АР Крим, яка є легітимною. На питання ж щодо легітимності уряду в Києві він відповідає негативно, хоча цей уряд так само обрала абсолютна легітимна Верховна Рада. Логіки немає жодної”, – цитує пана Кравчука “День”.

Газета “Україна Молода” спробувала дати відповіді на питання, які викликав арешт олігарха Дмитра Фірташа у Відні.

На питання “Чому зараз?” виданню відповів політолог Олексій Гарань: “Це може бути, з одного боку, сигналом для нашого суспільства та влади, що правила гри, які діяли раніше, відтепер будуть під забороню. З іншого боку, це може бути виразним повідомленням для оточення російського президента Володимира Путіна”.

Щодо наслідків затримання олігарха для України, то, на думку видання та опитаних експертів, цей арешт “насамперед вплине на дії так званої депутатської групи Фірташа у Верховній Раді”.

“Це буде плюсом для формування політичних еліт, адже, як ми зараз бачимо із виступів Сергія Тігіпка, Ганни Герман, ця гвардія намагається послуговуватися старими штампами і методами дій”, – цитує пана Гараня “Україна молода.

Політолог Михайло Басараб розкритикував чимало призначень нової влади та звинуватив її у бажанні перенести президентські вибори з 25 травня, пише “Газета по-українськи”.

На думку політолога, такі дії призведуть до “конфліктів і краху політики чинного уряду, владної команди”, а також можливе “відтермінування президентських виборів”.

“Про це говорить Путін, почала говорити Партія регіонів. Доходить інформація зі штабу “Батьківщини” про те саме. Тобто є негласна змова чи збіг інтересів певної групи зовнішніх і внутрішніх суб’єктів, яким невигідні президентські вибори та стабілізація ситуації в країні”, – вважає Михайло Басараб.

На його думку, в.о. президента Олександр Турчинов “не справляється з процесами, які відбуваються в державі”, підтвердження чого є “недолуга кадрова політика”.

“Країна потребує повноцінного глави держави. Президентські та парламентські вибори – єдиний можливий спосіб люстрації в нинішній час. Бо люди, які зараз контролюють виконавчу владу, не націлені на проведення антикорупційної, люстраційної політики”, – цитує експерта “Газета по-українськи”.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua