Онлайн TV FM радіо FM пауза

The Christian Science Monitor. Американсько-російська

Перш ніж Росія розколола на частини Україну, захопивши Кримський півострів, президент США Барак Обама заявив, що світ – “це не шахівниця епохи холодної війни, де ми конкуруємо з Росією”, пише The Christian Science Monitor у редакційній статті.

Проте пізніше, коли Обама отримав по телефону від президента Путінапропозицію обговорити операцію з рештою України, він направив держсекретаря Джона Керрі на переговори з його російським колегою до Парижа. У неділю домовленості не досягнуто, але Росія вже отримала великий приз: на цій зустрічі не було нікого з України, вказує видання.

Нині, в добу демократії та інтернету, тактика Путіна нагадує про ті дні, коли великі держави поводилися з дрібними як з пішаками, підносячись над головами їхніх народів і їхніх лідерів. Розмістивши 50 тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною, Росія поставила своїх “коней” на поле Європи. США відповіли відправкою військових літаків до країн НАТО вздовж російських кордонів.

Газета вважає це поверненням до маневрів і розрахунків епохи холодної війни та імперіалізму XIX століття, коли Джордж Керзон, британський лорд, який став віце-королем в Індії, міг заявити, що країни Центральної Азії – це “клітини на шаховій дошці, на якій розігрується гра за панування у світі”.

Українці прийдуть 25 травня на голосування, щоб відновити демократію, пишуть автори редакційної статті, підкреслюючи: “Вони не пішаки. Вони – громадяни, які виступають за загальнолюдські цінності, які вищі за імперії та ідеології”.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua