Онлайн TV FM радіо FM пауза

Кожні три дні на війні гине медійник — дані НСЖУ

Публікації

За 98 діб російської агресії проти України окупанти вбили 32 медійників. Відповідно до даних, якими володіє Національна спілка журналістів України, підтвердженими є 32 факти загибелі за різних обставин працівників медійної галузі. Серед загиблих – журналісти, які виконували професійні обов’язки; медійники – цивільні жертви; представники ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у військових лавах.

Про це пише РАІ з посиланням на НСЖУ. Під час виконання професійних обов’язків убито вісім журналістів. З них – троє українських та п’ять іноземних. Дві жінки та шість чоловіків. Остання жертва окупантів – французький тележурналіст Фредерік Леклерк-Імхофф, який готував репортаж про евакуацію мирного населення на Лугащині.

Кожне обірване росіянами життя наших колег – то ненаписані рядки в газети та на сайти, не відзняті репортажі і фільми, не видані книжки, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Через російське людожерство в світі медіа гаснуть цілі всесвіти. Пам’ятаємо усіх Героїв та Героїнь, вимагаємо окремого трибуналу над росією за злочини проти медійників.

У Національній спілці журналістів України зазначають, що Фонд пам’яті журналістів приймає пожертви для родин загиблих медійників. Найбільшу пожертву – три тисячі доларів – перерахував громадський діяч у сфері боротьби із наслідками атомних катастроф із Японії Джунічі Ковака.

Фонд пам’яті журналістів/ Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ 00027140
АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
МФО банку 305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua