Онлайн TV FM радіо FM пауза

ІТ для аграріїв: як заробити на технологіях у сільському господарстві

https://www.youtube.com/watch?v=kOeid9xMNPc

Друга історія у «Бізнес-плані» — про новітні технології у традиційній для України аграрній галузі. Сьогодні світовий ринок ІТ-рішень для сільського господарства — це близько 400 млрд доларів щорічно. Є за що поборотись!

Україна — один зі світових лідерів у виробництві аграрної продукції. І це при порівняно невеликій врожайності з гектара. Вона лідирує в основному завдяки великим розмірам засіяних площ. У той час, як більшість країн-лідерів в сільському господарстві використовують новітні технології.

За оцінками видання The Economist, протягом наступних 40 років людству доведеться виробляти більше продуктів, ніж за попередні 10 000 років.

- ІТ для аграріїв: як заробити на технологіях у сільському господарстві - rai.ua

Це Сергій Скок. Він — айтішник. Сергій — один із засновників компанії, яка розробляє і продає вимірювальне обладнання для сільського господарства. Компанія заснована на початку 2016 року. Форма власності — товариство з обмеженою відповідальністю. На фірмі працює більше десяти людей. Прилади й програми, які виробляє і продає його компанія, потрібні для точного землеробства. Точне землеробство — це впровадження нових технологій для управління кожним квадратним метром поля.

«Це можуть бути системи змінних норм посіву, які дозволяють економити насіння. Це може бути агрохімічна карта поля, згідно з якою будуть вноситься необхідні мінеральні добрива. Це може бути банальний контроль за технікою за допомогою GPS-датчиків, що дозволить оптимізувати маршрути і знизити можливість крадіжок. Це може бути супутниковий моніторинг посівів, який дозволить зібрати максимум інформації про поле, і на її підставі вирішувати, планувати і прогнозувати», — пояснює експерт Українського клубу аграрного бізнесу Віталій Кордиш.

У цьому бізнесі Сергієві довелося встати з-за комп’ютера, залишити комфортний офіс і почати розбиратися у тонкощах аграрної справи. Чоловік їде в Херсонську область, де йому необхідно переконати агрономів купити обладнання, про існування якого деякі, можливо, раніше навіть не здогадувалися.

- ІТ для аграріїв: як заробити на технологіях у сільському господарстві - rai.ua

Для Херсонської області критично важливий контроль вологості ґрунту. Тут суха земля, яка вимагає зрошення. Використовуючи системи поливу, місцеві фермери все ще послуговуються старими способами контролю вологості — інформацію про це місцеві агрономи зберігають або в рукописних щоденниках, або в кращому випадку — в таблицях.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ПЕРШИЙ ВИПУСК: «Фуд-трак: як організувати бізнес і скільки хот-догів треба продати, щоб вижити — БІЗНЕС-ПЛАН»

Надзавдання «Агромонітора» — це покрити агростанціями і датчиками всі сільгоспземлі України. А це — 70% території держави. Це дозволить надавати фермерам послуги агроконсалтингу, що означає не просто торгувати «залізом», а продавати програмне забезпечення та консультації на основі отриманих даних.

111 - ІТ для аграріїв: як заробити на технологіях у сільському господарстві - rai.ua

Але поки що український ринок до агроконсалтингу не готовий. Ні фінансово, ні морально. Тому молодим підприємцям потрібно більше продавати, шукати інвесторів та пробувати виходити на зарубіжний ринок.

Маючи справу з фермерами, потрібно запастися терпінням і розумінням специфіки аграрного ринку. Угода з аграрієм може тривати від тижня до півроку. У розпалі посівної або збиральної кампанії фермер у вас нічого не купить. Аграрії не будуть вірити на слово, а захочуть протестувати обладнання.

«Бізнес-план» — новий проект Hromadske.ua спільно з Currenttime.tv про реальні історії з життя малого та середнього бізнесу в Україні.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua