Онлайн TV FM радіо FM пауза

Айфони, гаражі, дорогі запальнички, або через які матеріальні розкоші людей позбавлять субсидії?

Здається, нарешті надворі тепло і можна забути про величезні суми на квитанціях за опалення, світло та воду, проте не все так веселково. Отримувачів субсидії ретельно перевірятимуть на чесність. Наш журналіст Тетяна Король довідалася, через які причини люди втратили фінансову підтримку від держави.

У Заставнівському районі Чернівецької області в сім’ї забрали субсидію розміром 21 тисячу гривень. А все тому, що один з членів родини купив “Айфон” за 52 тисячі гривень. І тепер сім’ї доведеться повернути субсидію державі. Інша особа, яка теж отримувала маже 21 тисячу гривень субсидії, придбала запальничок на 100 тисяч гривень. Тож і в неї забрали таку допомог.

Житель Вінниччини купив бус за 130 тисяч гривень – і тепер шукає гроші, аби повернути державі нараховану йому субсидію, повідомляє газета «Експрес».

Як свідчить статистика, таких випадків – тисячі. У людей вимагають повернути допомогу не тільки, якщо вони придбали квартиру, машину чи земельну ділянку вартістю понад 50 тисяч гривень, але й приховали свої доходи, які вплинули на розмір субсидії, наприклад, гроші від продажу гаража чи від оренди земельного паю. До бюджету вже повернуто сотні мільйонів гривень допомоги, яку люди отримували незаконно.

Цікаво, що найпоширеніша причина того, що чиновники у деяких сімей вимагають повернути субсидію ,- саме приховування вартісної покупки товарів чи послуг – на понад 50 тисяч гривень.

Леся Дронь – заступниця начальника управління соціального захисту міської ради розповіла, що щомісячно подаються списки одержувачів субсидій у Міністерство фінансів. Отримувачів субсидій ретельно перевіряють, адже мають доступ до усіх базданих.

– Мінфін надсилає нам списки і протокол, де йдеться про ймовірність того, що людина може приховати інформацію, додає Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту населення ОДА.

– Соціальні інспектори на місцях, ретельно перевірять усі реєстри, зокрема, реєстр прав на нерухоме та рухоме майно. Також перевірку проводить Державна аудиторська служба, коли перевіряє місцеве управління соцзахисту. Відтак отримувачів субсидії перевірятимуть тричі.

Як пояснює Леся Дронь, надання субсидії припиняється, якщо людина приховала або свідомо не подала недостовірні дані про доходи , наприклад, не зазначила один із видів доходу, а також майновий стан ,що вплинуло на встановлення права на субсидію, внаслідок чого їй була надміру перерахована сума субсидії.

Важливо : коли особа подає заяву про призначення субсидії, то пише, що про всі зміни, які впливають на право призначення допомоги, поінформована і зобов’язується про них повідомляти органи соцзахисту.

Однак так роблять одиниці , інші думають, що ніхто не довідається про покупку.

– Найпоширеніша причина повернення субсидій – люди не повідомляють органи соцзахисту про разову купівлю товарів та послуг на суму понад 50 тисяч гривень упродовж 12 місяців перед місяцем призначення їм субсидії, – каже Вадим Боярський.

Важливо : витрати на лікування та навчання сюди не враховуються.Найчастіше, а це 309 справ, коли люди купували нерухомість і неповідомляли про це органи соцзахисту. Одна справа стосувалася придбання земельної ділянки, 17 – інших дороговартісних товарів, у 35 випадках отримувачі субсидії померли, й ніхто з родини не повідомив проце.

Цікавий факт : якщо дорогий телефон ( наприклад, «Айфон») був куплений офіційно, тобто був проведений рахунок і це виявили соціальні іспектори, тоді цей доказ зафіксується.

Проте трапляються ситуації, коли не було рахунків, тому довести факт купівлі неможливо. І жодних претензій до отримувача субсидій немає.

Подаровані речі соцінспекторидо уваги не беруть.Чи не єдиною втішною новиною можна вважати той факт, що поки неперевіряють банківські рахунки. Дохід від депозитів не враховується у розрахунок домогосподарства для призначення субсидії.

– Тим, хто не пройшов перевірку на чесніть, прийдуть повідомлення щодо субсидії. У такому листі є розрахунок надмірно наданої субсидії. У такому разі людині обов’язково необхідно з’явитися в управління соцзахисту. Можливо, є речі, які вона може спростувати. Якщо виявиться, що особа повідомила недостовірну інформацію, то їй надають банківські реквізити, на які треба повернути отриману субсидію,- пояснює Леся Дронь.

Якщо людина не погоджується повернути отриману субсидію, такі питання вирішуються в суді. Але 90% випадків, коли люди добровільно повертають незаконно сплачену їм субсидію.

І хоча обман завжди є обманом, і він не солодший від редьки, однак спантеличує той факт, що у той час, коли наші депутати вдаються до нечуваних махінацій і все для того, щоб не вказати реальні кошти в деклараціях, надто ретельно перевіряють звичайних людей!Олег Ляшко, поборник правди та справедливості, щодня вдягає на роботу костюм вартістю в 90 тисяч гривень! Держава тричі перевіряє тих, хто важкою працею заробив на шматок землі, відмовляв собі у всьому для того, щоб придбати дітям квартиру, продав закинутий гараж, тощо. Мабуть, не нам судити, проте межі між поняттями справедливість та субсидія вже давно стерті. На жаль…Матеріал написаний на основі опрацьованої статті із газети «Експрес».

Автор: Тетяна Король

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua