Сто дітей з окупованих територій і зон бойових дій пройшли реабілітацію в таборі Wonder Camp, який організував благодійний фонд AHEAD Foundation. Наразі завершилася друга зміна. Під час роботи табору з дітьми працювали професійні психологи та вихователі.
Перша зміна безкоштовного табору Wonder Camp пройшла в Буковелі з 30 липня по 11 серпня, друга – з 18 по 30 вересня. Програма табору включала у себе арт-терапію та хібукі-терапію. Окрім цього, діти брали участь у спортивних активностях, прогулянках та мали індивідуальну роботу з психологами. Ключовою метою перебування у таборі, було дати змогу дітям відпустити свої страхи, відпочити та відновити свій емоційний та психологічний стан.⠀
До роботи табору долучили партнерів, які впроваджують новітні методи психологічної реабілітації. Однією з таких є хібукі-терапія. Це новітній метод психотерапії, розроблений ізраїльським лікарем Шай Хен-Галем. Він спрямований на перенесення страхів, переживань, тривоги дитини на іграшкового друга через піклування про нього. М’яка іграшка допомагає дітям пережити травматичні події та впоратися зі страхами.
«Хібукі – це плюшевий собака, який обіймає учасника гри. Спочатку діти писали листа новому «другу», потім була з ним зустріч. І тепер майже весь час вони не розлучаються. Лялька кріпиться спереду чи ззаду на шию, обіймає лапами, що дає відчуття спокою та захищеності. З ним можна «поговорити», поділитися тим, що тривожить, тим самим – скинути стрес. Власне, хібукі, в перекладі з івриту – обійми», – розповідає психолог, хібукі-терапевт Надія Паньків.