Онлайн TV FM радіо FM пауза

Користь шпинату

Багатий шпинат багатьма вітамінами, зокрема, високим вмістом вітаміну А, групи В, Р, С. Він стійкий до гарячих температур, тому навіть при консервуванні шпинат не втрачає своїх корисних властивостей. Також у ньому багато йоду і заліза, а солі швидко засвоюються організмом. Завдяки всім цим корисним речовинам укупі, шпинат рекомендують їсти людям, які страждають анемією, але й не тільки. Здоровим людям теж корисно вживати зелень, особливо це стосується дітей та підлітків, шпинат допомагає боротися з простудними захворюваннями, підвищує гемоглобін у крові, зміцнює судини і сітківку ока.
Крім цього, відомо, що шпинат добре впливає на роботу підшлункової залози і кишечника. А так як він добре засвоюється, то досить з’їсти невелику порцію салату, щоб наситити організм вітамінами. Це добре для тих, хто боїться їсти цей зелений продукт за високого вмісту в ньому щавлевої кислоти. У той же час людина відчуває легкість в організмі, так як кишечник м’яко прочищається. Не даремно ж у Середні століття шпинат був ліками проти запорів, з нього скачували кульки і давали як проносні таблетки.
Вживати страви з шпинату люблять вегетаріанці, через те, що в ньому багато білка, і поступається він за його кількості тільки квасолі і гороху. Крім того, в ньому багато і йоду, тому шпинат призначають в дієті при променевій хворобі. А жінки люблять цей листовий овоч завдяки його властивостям сповільнювати старіння клітин.
При туберкульозі, анемії і запорах рекомендують вживати такий настій: листя шпинату дрібно порубати і 10 грам залити склянкою окропу. Залишити на дві години настоюватися, потім процідити і можна відразу вживати. Рекомендована доза – по чверті склянки тричі на день. Цей же настій можна пити і при новоутвореннях.
Крім настою можна приготувати і відвар, він також допомагає при всіх перерахованих вище хворобах. Готують його так: промити і подрібнити 10 грам листя шпинату і залити склянкою води, поставити на невеликий вогонь і варити протягом 15 хвилин, потім ще на годину залишити в каструлі і потім процідити. Пити так само, як і настій, по чверті склянки тричі на день перед їжею.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua