Онлайн TV FM радіо FM пауза

Чим корисні огірки?

Серед городніх жителів огірок не чемпіон, але стійко утримує четверте місце в рейтингу найбільш масово культивованих овочів у світі. Дехто напевно скаже: «Не люблю я цей огірок!» І то правда, чого його любити… У кожному разі, по любові чи з розрахунку, але місце для цього овоча в денному раціоні слід резервувати обов’язково, адже він – один з кращих рослинних продуктів для нашого здоров’я, справжня супер-їжа.
1. Огірок зволожує тіло. Пити рекомендовану кількість води для деяких утомливо або несмачно. З’їжте для різноманітності холодний огірок, адже він на 90% складається з вологи і чудово компенсує її втрату.
2. Огірок захищає від жару зсередини і зовні. Багатьом огірок приносить полегшення при печії. Дайте «спробувати» його шкірі, це зменшить страждання при сонячних ожогах.
3. Огірок виводить токсини. Все, що міститься в огіркової волозі, грає для організму роль справжньої мітли, вимітає сміття з кожного куточка нашого тіла. При регулярному вживанні огірок, як відомо, навіть каміння в нирках розщеплює.
4. Огірок постачає організм вітамінами. Більшу частина вітамінів, які потрібні людині щодня, можна знайти в огірку. Вони зміцнюють нашу імунну систему і тримають організм у тонусі. Сила огірка збільшується, якщо він виступає в союзі з морквою і шпинатом.
5. Огірок поставляє необхідні шкірі мінерали. Калій, магній і кремній – цих елементів огірку ні для кого не шкода, у нього їх повно. Саме з цієї причини косметичні засоби рясніють рецептами на огіркової основі.
6. Огірок покращує травлення і позбавляє від зайвої ваги. Завдяки високому вмісту рідини і низької калорійності огірок – ідеальний засіб для людей, охочих позбавитися від зайвих «трудових накопичень». Частіше подавайте на стіл огіркові салати. Хрусткий овоч влаштує хорошу розминку щелепам, рослинні волокна активізують травлення. Щоденне вживання огірків допоможе тим, хто страждає від запорів.
7. Огірок відроджує очі. Шматочок огірка над опухлими очима – не просто косметична процедура, але дієвий протизапальний засіб, що знімає набряки і зменшує мішки під очами.
8. Огірок бореться з раком. Секоізоларіцірезінол, ларіцірезінол і пінорезінол. Цими мудрованими термінами називають три «огіркові» лігнано, фенольні сполуки, ефективно знижують ризик деяких типів раку, в тому числі яєчників, матки, молочної та передміхурової залози.
9. Огірок лікує діабет, знижує холестерин і контролює кров’яний тиск. Гормон, що міститься в огірковому соку, необхідний клітинам підшлункової залози для вироблення інсуліну. На рівень холестерину впливають так звані стерини, природні біохімічно важливі речовини групи стероїдів. В огірках багато клітковини, калію і магнію. Ці речовини необхідні для регулювання кров’яного тиску, що робить огірок корисним як при низькому, так і при високому тиску.
10. Огірок освіжає дихання. Причиною запаху з рота може бути стан ясен. Прикладіть до них часточку огірка і утримуйте язиком пів хвилини. Фітохімікалії усунуть бактерії, відповідальні за неприємний запах.
11. Огірок розгладжує нігті і волосся. Чудовий мінерал кремній, що міститься в огірці робить волосся і нігті блискучими і сильними, Разом з сіркою кремній стимулює зростання волосся.
12. Огірок зміцнює суглоби, знімає біль від подагри і артрита. Так само як і волоссю, кремній необхідний суглобам, щоб зміцнювати сполучні тканини. Посилений морквяним соком, огірок полегшує болі при подагрі та артриті за рахунок зниження рівня сечової кислоти.
13. Огірок лікує похмел’я. Допомогу надає не тільки огірковий розсіл. Щоб уникнути ранкового головного болю, з’їжте огірок перед сном. У ньому достатня кількість вітаміну В, цукру та електролітів для поповнення запасів поживних речовин, що вранці знизить тяжкість похмільних відчуттів.
14. Огірок підтримує почки. Здоров’я нирок зберігається, завдяки зменшенню рівня сечової кислоти.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua