Протягом дев’яти місяців поточного року в Центрі обслуговування платників ДПІ у Галицькому районі громадянам та платникам податків надано 13 870 адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг. Зокрема, у вересні надано 1 150 таких послуг. Про це повідомила начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Галицькому районі Оксана Бучко.
Як і раніше, найбільшу питому вагу у кількості наданих адміністративних послуг займає послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Протягом звітного періоду платникам видано більше 2060 таких карток, що становить майже 72 % загальної кількості адміністративних послуг (всього їх надано 2875). Також популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та книг доходів і витрат. Цих послуг протягом січня-вересня поточного року надано 299 та 143 відповідно. В центрі платники також можуть одержати витяг з реєстру платників єдиного податку, їх видано в поточному році – 94.
Поряд із отриманням послуг в ЦОПі платники мають змогу користуватися також електронними сервісами ДФС України. І їх кількість постійно зростає. Наприклад, з 1 вересня п.р. впроваджено новий електронний сервіс “Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису”.
В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий збір, якщо дохід нараховується, але не виплачується ?
Відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування).
Згідно з п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду. Тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Таким чином, якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 132.05).
ДПІ у Галицькому районі