Онлайн TV FM радіо FM пауза

Ви запитували:Коли потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу та за якою формою?

Згідно зі статтею 52 Закону України 27.02.2014 р. №794-VII «Про Кабінет Міністрів України» подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу за встановленою формою, яка затверджена Постановою Кабміну України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», потрібно із дати опублікування цієї постанови – 27.06.2015 року.

Крім того, відповідно до Кодексу законів про працю повідомлення слід подавати до початку роботи особи. Якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття на роботу, то повідомлення необхідно подати в той самий день. У випадку якщо наказ оформлюють заздалегідь, у переддень чи за кілька днів до початку роботи, краще направити повідомлення завчасно – до дня, коли особа стане до роботи.

За неподання звітності з ЄСВ можна поплатитись штрафом

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ фіскальними органами здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 грн.

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення,  тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1020 грн.

Звертаємо увагу, що також збільшено розмір штрафів  за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску – у розмірі 20 відсотків несвоєчасно сплачених сум, а у випадках  донарахування органами фіскальної служби  або несвоєчасно нарахованого платником єдиного внеску, накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Рішення органів фіскальної служби про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою  ст. 25, є виконавчим документом.

У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк орган доходів і зборів про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.

Також варто зауважити, що терміну давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені немає.

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua