З початку поточного року сільськогосподарськими товаровиробниками-спрощенцями сплачено до місцевих бюджетів району 759 тис. гривень єдиного податку. При цьому річна сума сума нарахувань податку на 2015 рік складає 1,9 млн.гривень. Про це повідомила начальник відділу оподаткування юридичних осіб Галицької ДПІ Оксана Бойко.
За словами посадовця, враховуючи, що четверта група спрощенців це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які в 2014 році сплачували фіксований сільськогосподарський податок, то в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сплата зросла на 709 тис.гривень. На збільшення сплати податку в 2015 році вплинуло підвищення ставок податку, а також перехід до четвертої групи платників, які у 2014 році перебували на загальній системі оподаткування.
Варто нагадати, що умови перебування у четвертій групі єдиного податку, терміни звітування щодо податку залишились такими самими , які були у платників ФСП. Платниками єдиного податку IV групи у 2015 році є сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Сплата податку проводиться щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах : у І кварталі 10 відсотків , у ІІ кварталі -10 відсотків , у ІІІ кварталі – 50 відсотків, у ІV кварталі -30 відсотків.
Акумульовані сільськогосподарськими підприємствами кошти на спеціальних рахунках використовуються тільки на виробничі цілі
Сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.
Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:
виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).
Пунктом 4 Порядку № 11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Детальніше щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках – в листі ДФС України від 11.09.2015 р. № 33835/7/99-99-19-03-01-17
Фіскальна служба: використання електронних рахунків сільськогосподарськими підприємствами
Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ відкриті додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.
Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.
Крім того, з основного електронного рахунку за заявою платника перераховуються:
до бюджету – суми податкового боргу за несільськогосподарською діяльністю;
на поточний рахунок платника – кошти, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою України на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
ДПІ у Галицькому районі