Онлайн TV FM радіо FM пауза

Суб’єкти господарювання, які реалізують пальне, підлягають обов’язковій реєстрації в податковій інспекції як платники акцизного податку

З 1 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” до переліку платників акцизного податку включено суб’єктів господарювання, які реалізують пальне. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації в податковій інспекції (юридичні особи – за своїм місцезнаходженням, фізичні особи – за місцем проживання), як платники акцизного податку до початку здійснення реалізації пального, на підставі подання заяви у термін не пізніше ніж за три робочі дні до початку реалізації пального.

Запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, для роботи в системі електронного адміністрування пального, платники, які реалізують пальне, мають бути зареєстровані в контролюючих органах, як платники акцизного податку не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

На офіційному порталі ДФС у розділі «Проекти регуляторних актів» розміщено проекти наказів Міністерства фінансів України, якими затверджено форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної та заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Порядок зарахування єдиного соціального внеску у рахунок майбутніх платежів

З 26.02.2016 року набрав чинності Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.02.2016 за № 193/28323, яким скасовано накази Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 450 «Про затвердження Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів» та від 14.01.2014 № 12 «Про затвердження Змін до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів». Зокрема, Порядком передбачено, що:

– у випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу;

– повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення у випадках: надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719; помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719; помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету; помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719;

– заява може залишитись без задоволення у випадках: невідповідності заяви формі, визначеній у додатку 1 до Порядку; недостовірності викладеної у заяві платника інформації; подання заяви не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску; наявності у платника заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або фінансових санкцій.

У разі відмови в задоволенні заяви про повернення коштів з рахунку 3719 платнику єдиного внеску підрозділом органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, надається повідомлення.

З повним текстом наказу від 16.01.2016 № 6 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Ви запитували: Чи повинні платники податку на прибуток сплачувати з 01.01.2016 авансові внески, які передбачені в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2014 р.?

Відповідно до п. 9 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у січні – грудні 2015 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102).

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua