Онлайн TV FM радіо FM пауза

Спрощенці», які отримали доходи понад 5 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році

За останні дні до Державної фіскальної служби України надійшло чимало звернень від платників податків щодо застосування спрощеної системи оподаткування в  2016  році та тлумачення змін, внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, зазначає прес-служба ДФС України.

Згідно з повідомленням, яке розміщене на офіційному потралі відомства, ДФС переглянула лист від 18.01.2016 №1527/7/99-99-17-02-02-17 «Про окремі зміни у  законодавстві щодо спрощеної системи  оподаткування», внаслідок чого до листа внесено наступні зміни:

«Суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники  єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. 

Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену  систему оподаткування  протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі  платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення». 

Рішення прийнято на підставі ч. I ст. 58 Конституції України , якою передбачено, що закони та інші-нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. А також відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі, коли норма Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Такий самий підхід застосовується і для платників єдиного податку третьої групи – юридичних осіб.

На квартиру, яка використовується у підприємницькій діяльності, пільга з податку на нерухомість не надається

На сьогодні актуальним питанням для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, залишається сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують порядок нарахування та сплати податку на нерухомість громадянами, які одночасно є фізичними особами – підприємцями та перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Цією ж статтею передбачено надання фізичним особам пільги зі сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи платника податку: для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м, для житлового будинку – на 120 кв. м і для різних типів об’єктів житлової нерухомості – на 180 кв. м.

Ставки податку на нерухоме майно на поточний рік встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад. Згідно змін, внесених до Кодексу, ставка встановлюється у розмірі, що не перевищує 3 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (41,34 грн.) за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості. При цьому місцеві органи влади у 2016 році  вже не зможуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Необхідно зазначити, що  пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності). Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем реєстрації (за домашньою адресою), то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга не застосовується.

Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

Необхідно зазначити, що відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» державна реєстрація фізичних осіб – підприємців проводиться державним реєстратором за місцем проживання фізичної особи – підприємця. За інформацією, переданою держреєстратором, фіскальні органи беруть на облік фізичних осіб – підприємців.

Відповідно до статті 63 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням. Такі повідомлення подаються за формою № 20-ОПП до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття. Надалі суб’єкти господарювання зобов’язані інформувати податкову інспекцію у випадках зміни відомостей про об’єкт оподаткування.

Крім того, підприємці, які обирають спрощену систему оподаткування, вказують дані про фактичне місце провадження господарської діяльності в заяві  за формою та у відповідності до вимог наказу Міністерства Фінансів України від 20.12.2011 № 1675. Якщо в цій заяві в рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» зазначено домашню адресу – пільга з податку на нерухомість не застосовується. У разі, якщо діяльність здійснюватиметься  у заздалегідь не визначених місцях (торгівля на виставках, ринках тощо) підприємець – платник єдиного податку у рядку 7 цієї заяви може зазначити: «Торгівля на ринках України» або «Торгівля на виставках України», інше.

В подальшому у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни, платниками третьої групи – разом  з податковою декларацією за звітний період, у якому відбулися такі зміни.

Реквізити нових електронних рахунків платники ПДВ- сільськогосподарські підприємства можуть отримати за допомогою електронного сервісу

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 24 грудня 2015 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», для платників ПДВ – суб’єктів спеціального режиму оподаткування змінено порядок розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки.

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, Державною казначейською службою України відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, відкрито додаткові електронні рахунки (3 клас рахунків, розділ 37 «Рахунки, інших клієнтів та банків», група 375 «Інші спеціальні рахунки») для кожного з виділених у п. 209.2 ст. 209 ПКУ видів операцій:

– рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва), які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3753. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

50 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

– рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3754. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

85 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

– рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання продукції тваринництва, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3755. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

20 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

80 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Після надходження від Державної казначейської служби України повідомлень про відкриття електронних рахунків платника податку ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

Крім того, ДФС впроваджено електронний сервіс для платників податку за формою (J/F1302301), скориставшись яким є можливість за запитом отримати реквізити електронного рахунку та інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.08).

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua