Онлайн TV FM радіо FM пауза

Щодо порядку декларування доходів громадян, отриманих в 2012 році галичани дізналися під час сеансу

Державна податкова інспекція  в Галицькому районі  у  редакції газети „Галицьке слово” провела „гарячу” телефонну лінію з питань декларування доходів громадян за участю заступника начальника ДПІ в Галицькому районі Канюки Сергія Олександровича, начальника відділу оподаткування фізичних осіб Петровського Миколи Івановича, завідувача сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Чернецької Лесі Михайлівни.

Пропонуємо вашій увазі відповіді  на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

1. Чи може  скористатися податковою знижкою  громадянин, який у минулому році  сплачував за своє навчання (середньо-професійне  або вищу освіту) або навчання члена своєї сім’ї І-го ступеня споріднення (чоловік або дружина, діти)

Таке право надано лише платникам податку на доходи фізичних осіб, тобто тим громадянам, які отримують доходи у вигляді заробітної плати.

Податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року. При цьому, загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку.

До переліку документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо. Оригінали таких документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом 1095 днів з дня подання декларації.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Важливо знати, якщо до  кінця 2013 року громадянин не  скористався правом на нарахування  податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні  податкові роки не переноситься.

Дізнатися більше щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи Ви можете на офіційному веб-порталі ДПС України: www.sts.gov.ua  у  банері «Декларування громадянами майнового стану і доходів 2013»

2. Чи є категорії громадян — платників податку, які не мають законодавчого права скористатися правом на податкову знижку?

Податкова знижка може застосовуватися  виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  який відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності.

Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як  заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755VI.

Тобто такі категорії громадян, як приватні підприємці та самозайняті особи, які не отримують безпосередньо заробітної плати, не мають права скористатися податковою знижкою. Крім того, податкову знижку не можуть одержати військовослужбовці та інші особи, які згідно з умовами оплати праці отримують доходи, відмінні від заробітної плати. Цього права також не мають усі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.

Новацією, запровадженою  Податковим кодексом, є право на отримання податкової знижки резидентом — фізичною особою, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомив про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

Якщо платник податку  не скористався правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

3. У які строки слід сплатити суму податку, донараховану податковою інспекцією за річною податковою декларацією?

Пунктом 179.7 ст. 179 Податкового кодексу визначено, що фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua