Онлайн TV FM радіо FM пауза

Порядок визначення складу доходів єдиноплатника

Правові засади застосування спрощеної  системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку  встановлено розділом XIV Податкового  кодексу.

Доходом фізичної особи – підприємця-платника єдиного податку є дохід, отриманий  протягом податкового (звітного) періоду  в грошовій формі (готівковій та/або  безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ст. 292 Податкового  кодексу.  При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Кошти, які надійшли на розрахунковий  рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької  діяльності, включаються до доходу фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку, з врахуванням вимог статті 292 Податкового кодексу.

Платники  єдиного податку ведуть облік  доходів у порядку, визначеному  підпунктами 296.1.1- 296.1.3 Кодексу.

Платники єдиного податку першої, другої, третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, відображають отримані доходи у книзі обліку доходів, платники єдиного податку третьої, п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість – у книзі доходів та витрат (далі – Книги). Отримані доходи і фактично понесені витрати від провадження підприємницької діяльності відображаються у Книгах щоденно за підсумками робочого дня, а також із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.

Зазначені Книги використовуються платником єдиного податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Разом з тим, якщо фізична особа – підприємець вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для  здійснення підприємницької діяльності, готівку, яка на момент внесення уже була відображена у Книзі, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу – виручка за певний період. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника єдиного податку.

При цьому сума коштів, внесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період.

Детальніше про це та інше –  у наказі ДПС України від 24.11.2012 року № 1183, що знаходиться на веб  – порталі ДПС України sts.gov.ua.

Сектор  взаємодії із засобами масової
інформації та громадськістю ДПІ  у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua