Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Прикарпатті реєстраційні номери отримали 170 іноземців

За інформацією  відділу реєстрації платників та електронних сервісів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області з початку року фахівцями територіальних органів ДФС в області присвоєно 170 реєстраційних номерів облікової картки платника податків іноземним громадянам, які виявили бажання розпочати власну справу на Прикарпатті. Загалом, станом на 01.06.2015р. іноземним громадянам присвоєно 8394 реєстраційні номери облікових карток платників податків.

Отримати облікову картку платника податків іноземні громадяни та особи без громадянства можуть у Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Для цього вони зобов’язані особисто або через уповноважену особу подати облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі), пред’явити документ, що посвідчує особу та, засвідчений в установленому законодавством порядку, його переклад українською мовою і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

Реєстрація у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до органу ДФС облікової картки.

Після закінчення цього терміну,  пред’явивши документ, що посвідчує особу та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад іноземці та особи без громадянства можуть отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі.

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо усунення розбіжності в системі електронного обліку ПДВ

На  звернення суб’єктів господарювання щодо невідображення в системі електронного обліку ПДВ  окремо задекларованих у митних деклараціях сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів, ДФС України у листі від 15.12.2014 № 15182/7/99-99-24-02-02-17 надала відповідне роз’яснення.

Зокрема, однією з причин  невідображення ПДВ в системі обліку є незаповнення декларантом в графі «В» митної декларації поля «Код ЄДРПОУ/ДРФО особи, яка претендує на податковий кредит» для виду платежу 028 (ПДВ). У зв’язку з цим, з метою забезпечення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, під час заповнення декларантами графи B митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа додатково до відомостей, передбачених Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Мінфіну від 30.05.2012 N 651, необхідно зазначати відомості про податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта фізичної особи для фізичних осіб – підприємців, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) особи, яка претендуватиме на податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі відповідної сплаченої суми.

На паперовому примірнику митної декларації вищезазначені відомості відображатимуться у графі B митної декларації у рядку, в якому зазначено відомості про сплату ПДВ, додатково у квадратних дужках.
З метою усунення розбіжності в системі електронного обліку ПДВ декларантам слід звертатися у відповідну митницю ДФС для оформлення аркуша коригування.

З 1 липня підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом

Абзацом 7 ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями в редакції, чинній з 01.07.2015 (далі – Закон № 481) надано визначення алкогольним напоям, як продуктам, одержаним шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовленим на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. Водночас, згідно з абз. 9 ст. 1 Закону № 481 (у редакції, чинній з 01.07.2015) пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

При цьому виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії (ст. 2 Закону № 481).

Імпорт, експорт і оптова торгівля, зокрема алкогольними напоями, можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій (ч. 1 ст. 15 Закону № 481).

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ч. 12 ст. 15 Закону № 481).

Отже, з 01.07.2015 підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
При цьому Законом № 481 та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Відповідне роз’яснення розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у категорії 115.05.

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua