Загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), зокрема терміни їх реєстрації в ЄРПН, встановлений п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), залишилися без змін.
Згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
В той же час п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з
липня 2015 року по 30 вересня 2015 року (включно).
Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються такі строки реєстрації:
податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.
Наприклад: для податкової накладної, складеної 12 серпня 2015 року, термін реєстрації в ЄРПН припадає на період з 12 по 31 серпня 2015 року (включно), а для податкової накладної з датою складання 25 вересня 2015 року – з 25 вересня 2015 року до 15 жовтня 2015 року (включно).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.20).
Податковий кодекс доповнено новими правилами коригування податкових зобов’язань по ПДВ
З 29 липня п.р. Законом України від 16.07.2015р. №643 статтю 192 Податкового кодексу України доповнено новими правилами щодо податкового обліку коригування податкових зобов’язань по ПДВ у випадку, коли відбувається зміна кількісних чи вартісних показників обсягів постачання товарів чи послуг.
У випадку збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг на користь постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем) товарів/послуг. Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
Якщо ж передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, тоді постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу товарів/послуг, який повинен зареєструвати розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.
Також в Податковому кодексі з’явилися нові норми, які визначають, що розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку.
Платникам ПДВ: останні законодавчі зміни в обрахунку частки
З 29 липня п.р. набрали чинності зміни, внесені Законом України від 16.07.2015р. №643 до статті 199 Податкового кодексу України, якими визначені правила розподілу податкового кредиту по ПДВ у разі, якщо придбані або виготовлені товари, послуги чи основні засоби одночасно використовуються в оподатковуваних та пільгових операціях.
Установлено, що в Єдиному реєстрі податкових накладних у термін не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду платники мають зареєструвати зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
Внаслідок виключення другого абзацу із пункту 199.4 статті 199 Податкового кодексу, скасовано обов’язок платників у проведенні перерахунку частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися.
Сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування, в системі електронного адміністрування ПДВ відкриються додаткові рахунки
29 липня набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі- Закон №643), спрямований на вдосконалення роботи системи електронного адміністрування ПДВ.
Так, до набрання чинності Законом №643, для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ, кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховувалися з електронних рахунків лише після подання декларації.
Відповідно до змін, внесених Законом №643 до пункту 200 1.2 статті 200 Кодексу платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Кошти, зараховані на такі рахунки в системі електронного адміністрування податку, згідно з п. 209.2 статті 209 автоматично протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
ДПІ у Галицькому районі