Онлайн TV FM радіо FM пауза

Хто є платниками рентної плати за спеціальне використання води?

Платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Якщо водокористувачі, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, рентна плата обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах постачання.

Платник рентної плати до закінчення визначеного розд. II Податкового кодексу України (далі-ПКУ) граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію п.п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 ПКУ).

Разом з цим, з урахуванням норм п. 49.2 ст. 49 ПКУ, наявність дозволу на спеціальне водокористування (або договору на поставку води) із встановленими в них лімітами (обсягами) використання води, що підлягають відображенню в податковій декларації звітного (податкового) періоду, визначає обов’язок суб’єкта господарювання, який здійснює використання води виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб власних або населення, подавати податкову декларацію з рентної плати.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 121.01).

За користування землею галицькі платники сплатили більше 6  млн.гривень.

Як повідомив  заступник начальника ДПІ у Галицькому районі Сергій Канюка, з початку 2015 року власники та орендарі земельних ділянок поповнили місцевий бюджет на 6,2 млн.гривень, що на більше 1,9 млн.гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, юридичними особами сплачено більше 5,2 млн.гривень та  0,9 млн.гривень фізичними особами.

Зі слів податківця, в Галицькому районі платниками цього податку є більше 10 тисяч громадян- власників землі та  землекористувачів, яким до 1 липня надіслано податкові повідомлення- рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, але не пізніше ніж 28 серпня 2015 року  .

Звертаємо увагу громадян-власників землі та землекористувачів  на своєчасність розрахунків із бюджетом. Виконання платниками свого обов’язку щодо сплати належних податків і зборів сприятиме підвищенню добробуту всього населення як нашого регіону, так і країни в цілому.

ДПІ у Галицькому районі

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua