У минулому 2015 році галицькими платниками сплачено до Зведеного бюджету 368,8 млн.гривень платежів, що на 40,6 млн.гривень більше аналогічного періоду 2014 року. До державного бюджету поступило коштів в сумі 98,7 млн.гривень, до місцевих бюджетів-270,1 млн.гривень. Про це повідомила начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.
Основна частина коштів, що поповнила дохід державної казни, від сплати екологічного податку – 42,9 млн.гривень або майже 44 відсотка суми поступлень. В доходах державного бюджету значну частку також складають поступлення податку на доходи фізичних осіб- 20,0 млн.гривень, податку на додану вартість -12,0 млн.гривень.
Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Так, з початку року фактично надійшло 60,1 млн.гривень ПДФО, що становить більше 22 відсотка суми поступлень. За рахунок екологічного податку місцевий бюджет поповнився на 171,7 млн.гривень, що складає майже 64 відсотка загальної суми надходжень. За користування землею галицькі платники сплатили до бюджету 11,6 млн.гривень.
Крім цього, у минулому році забезпечено збір акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі 6,1 млн.гривень.
Платники єдиного податку можуть обрати квартальний звітний період по ПДВ
Платники податку на додану вартість, які сплачують єдиний податок, можуть обрати квартальний податковий період подання декларації з ПДВ у 2016 році.
Для цього необхідно подати заяву про вибір квартального податкового періоду контролюючому органу разом з декларацією з ПДВ за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Для платників, які звітують помісячно, останній день подання такої заяви – 20 січня 2016 року, а для платників квартальної форми звітності – 9 лютого 2016 року.
Відзначимо, що відповідно до пункту 202.2 Податкового кодексу України, якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, щозазначається у відповідній податковій декларації за наслідками місяця.
З 1 січня 2016 року внесено зміни до анулювання реєстрації платників ПДВ
Відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), що набрав чинності з 01.01.2016, виключено підпункт «ж» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Згідно з названим підпунктом до 31.12.2015 включно підставою для анулювання реєстрації платників ПДВ був наявний в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Починаючи з 01.01.2016 такі причини анулювання реєстрації платника ПДВ не застосовуються.
ДПІ у Галицькому районі