Онлайн TV FM радіо FM пауза

Фахівцями Галицької ДПІ надано понад 16,5 тис. послуг

За 2013 рік у Центрі обслуговування платників податків було надано громадянам та платникам податків  16,5  тисяч адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг.

Зокрема,  платники одержали понад 5,1 тис. адміністративних послуг, а саме: видано 3,4 тис.реєстраційних номерів, майже 1 тис. дозвільних документів, здійсненно реєстрацію понад 600 книг доходів і витрат та книг розрахункових операцій.

„Надання високоякісних послуг громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів та інноваційних ІТ-технологій є одним із напрямів Стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів України. На даний час першочергова увага наших фахівців приділяється  впровадженню нових електронних послуг і сервісів, удосконаленню вже працюючих,  для того щоб забезпечити кожному платнику податків і суб’єкту ЗЕД можливість здати звітність, одержати послуги без черг і стосів папер”-зазначила на зустрічі із галицьким бізнесом начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.. Так, впровадження сервісу „Електронний кабінет платника податків”  дає можливість платникам надавати звітність до органів Міндоходів у режимі реального часу, переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, скористатись підказкою „Податковий календар” та інформацію із довідників.

Надалі для зручності підприємців Міндоходів планує об’єднати звітність з ПДФО та ЄСВ. Нагадаємо, що на сайті Міністерства доходів та зборів України триває обговорення  запропонованої ініціативи. Пропозиції та зауваження щодо ініціативи Міндоходів просимо направляти на електронну адресу: [email protected].

Легалізація заробітної плати на постійному контролі органів вдади та  Міндоходів

На сьогоднішній день питання легалізації заробітної плати та погашення заборгованості із її виплати є і залишається одним із першочергових завдань органів влади та органів Міндоходів. Адже подібні явища мають характер руйнівної сили для  економіки держави та суспільства в цілому. Про це зазначила на черговому засіданні районної комісії з легалізації заробітної плати співголова комісії, начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.

Посадовець підсумувала результати роботи комісії за 2013 рік. Так, на виконання Комплекної програми заходів з легалізації заробітної плати,  на засіданнях комісії протягом 2013 року була проведена роз’яснювальна робота з 139 суб’єктами господарювання – фізичними особами. Як результат – зареєстровано 56 найманих працівників та легалізовано заробітної плати на суму більше  53,1 тис. грн.  Протягом минулого року фахівцями Галицької ДПІ спільно з іншими контролюючими органами виявлено 89 нелегальних працівників. Після перевірок роботодавці оформили 35 трудових угод з такими громадянами,  легалізовано більше 40 тис.грн. заробітної плати.

Крім цього, на засіданні були розглянуті організаційні питання, щодо діяльності комісії  на 2014 рік, а саме:
– забезпечити участь у  наступному засіданні районної комісії з легалізації заробітної плати -19 лютого 2014 р. юридичних осіб та суб’єктів господарської  діяльності-фізичних осіб , які нараховували  заробітну плату  найманим працівникам у грудні 2013 року  менше мінімального встановленого розміру;
–  включити в склад комісії представника виконавчої служби;
-затвердити в районній державній адміністрації направлення та графіки виїзду робочої групи з легалізації заробітної плати.

Спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають
У разі отримання спадщини від членів сім’ї першого  ступеня споріднення вартість успадкування власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб і відповідно дані суми не відображаються в декларації про майновий стан і доходи.

При цьому, за словами фахівців Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області, фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї другого ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості успадкованого.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є особи, які отримали спадщину.
Нагадаємо, нормами пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи  першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Звертаємо вашу увагу на те, що наразі триває обговоренняКонцепції реформи декларування доходів громадян. Взяти участь можуть усі зацікавлені сторони – незалежні експерти, громадські організації, бізнес-асоціації, громадяни з активною позицією.

Обговорення триває на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів, також свої пропозиції можна надсилати на електронну скриньку [email protected].

ДПІ у Галицькому районі ГУ Міндоходів
в Івано-Франківській області

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua