Онлайн TV FM радіо FM пауза

Доходи понад 146 160 гривень від двох і більше роботодавців необхідно задекларувати

Платники податку зобов‘язані подавати декларацію про майновий стан і доходи при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів. При цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 146160 грн).

Разом з декларацією громадянин заповнює та подає додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України», у якому здійснюється перерахунок податку на доходи фізичних осіб.

За результатом перерахунку позитивна різниця податку підлягає сплаті платником податку до бюджету, від’ємна різниця податку підлягає поверненню.

При цьому, інші, ніж вище зазначені, оподатковувані доходи, які були нараховані (виплачені, надані) фізичним особам у 2015 році, не враховуються у перерахунку податку.

Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем реєстрації.

 

Ви запитували: Чи є обов’язковим отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб – порталі ДФС, яка оновлюється щоденно.

Відповідні роз’яснення надані в листі Міндоходів від 17.01.2014 № 1094/7/99-99-19-04-02-17 «Про окремі зміни в законодавстві».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.01.02).

 

Ви запитували: Хто має право на податкову соціальну пільгу

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2016 році 1378 х 1,4= 1930 грн.). В такому випадку пільга надається для будь-якого платника податку в розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), тобто 689 гривень протягом 2016 року (1378 х 50%).

Податковим кодексом передбачено, що платники податку, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, мають право на податкову соціальну пільгу в розмірі 100% визначеної суми пільги, на кожну тaкy дитину.

Платники податку, які утримують дитину-інваліда, — y розрахунку на кожну тaкy дитину віком до 18 років, мають право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150% визначeнoї суми пільги.

Відповідна пільга починає застосовуватись до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем відповідної заяви та документів, що підтверджують таке право.

Не застосовується зазначена пільга до: доходів платника податку, інших ніж заробітна плата; заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримає одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; доходу самозайнятої особи від впровадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Порядок надання податкової соціальної пільги передбачено статтею 169 Податкового кодексу України.

 

 

2ДПІ у Галицькому районі

 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua