Онлайн TV FM радіо FM пауза

“Український передзвін” відіграв свій концерт у Києві. Фото

Проєкти від УКФ

Проєкт «Український передзвін» 29 серпня відіграв свій концерт у Києві на Аскольдовій могилі.

Саме у День пам’яті захисників України відбувся концерт духовної та народної української пісні, пише РАІ.

«Концерт відбувся натхненно і емоційно, глядачі реагували щиро, відчувався контакт з глядачами на рівні нервів, очей, душі», – згадують бандуристки квартету «Ґердан».

Цього дня єдина професійна карильйоністка в Україні Ірина Рябчун грала не на пересувному карильйоні братів Ботвінків, а на стаціонарному, який, до речі, ними ж і був встановлений. Отець Ігор, настоятель Миколаївської церкви, запросив колектив за нагоди ще раз відвідати з концертом Аскольдову могилу.

“Це легендарне місце, де завжди жива пам‘ять про героїв України, завжди надихає! Гармонійно до нього доєднався карильйон – нині, здається, що він завжди тут був (а не усього лише 3 роки!). Цей чудовий інструмент з легким звуком поєднується з бандурами у єдине ціле, створюючи новий тембр – тембр «Українського передзвону», незнаний в історії музичної культури! Пишаймося!”, – розповіла Ірина Рябчун.

«Якими б виснажливими не були переїзди, та у містах, де відбувалися концерти, нас зустрічали тепло, пропонували свою допомогу, і зворушливо проводжали, тому втома кудись дівалася, а підготовка до заходу і сам концерт відбувалися на одному диханні», – розповідає менеджерка проєкту Олена Данилюк.

Від першого концерту у Гошеві і до самого Києва артистів переслідувала негода, та як тільки мав розпочинатися концерт, з’являлося сонце, стихав вітер.

“Мабуть, Господь – справжній меломан, якщо допомагає нам у нашій добрій справі”, – каже ведуча концертної програми Христина Кобильчук.

Втомлені і щасливі повернулися артисти та знімальна група додому. Попереду Львів, Кам’янець- Подільський і ще один концерт у Києві.

Нагадаємо, ТРК “РАІ” реалізовує унікальний мистецький проєкт “Український передзвін. Карильйон і бандура”. Відома в Україні карильйоністка Ірина Рябчун разом з квартетом бандуристок «Ґердан» під керівництвом Віолетти Дутчак представляють дивовижне поєднання музичних інструментів – західноєвропейського карильйону та української бандури. Такі концерти відбуватимуться за підтримки Українського культурного фонду у десяти містах України.

А яка ваша реакція?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua