Онлайн TV FM радіо FM пауза

У каві виявили ліки від страшного чоловічого захворювання (Znaj.ua)

Вчені провели ряд експериментів і встановили цілющі компоненти ароматного напою, інформує видання Znaj.ua.

Дві сполуки, що містяться в каві, можуть сповільнити ріст ракових клітин простати.

До такого висновку прийшли дослідники з Вищої школи медичних наук Університету Каназави в Японії після того, як протестували ряд сполук кави проти раку простати у мишей, пише Medical News Today.

Зокрема, вони використовували клітини, стійкі до стандартних онкологічних препаратів, таких як кабазитаксел.

Спершу вчені вивчили вплив шести кавових сполук. Потім вони звузили коло до двох: кахвеол ацетат і кафестол. Обидви хімічні речовини є вуглеводнями, які природним чином присутні в арабському кави.

У своїх попередніх експериментах вони показали, що, додаючи кахвеол ацетат і кафестол в клітини раку передміхурової залози в чашку Петрі, клітини росли менш швидкими темпами.

Потім вони протестували два з’єднання ракових клітин простати, пересадивши їх мишам. У випробуваннях брали участь 16 мишей: чотири в якості контрольної групи; чотирьом давали кахвеол ацетату; чотирьом — кафестол, а решта чотирьох — кахвеол ацетат і кафестол.

“Ми виявили, що ацетат кавеола і кафестол пригнічують ріст ракових клітин у мишей, але комбінація, схоже, працює синергічно, приводячи до значно більш повільному зростанню пухлини, ніж у необроблених мишей”, — пояснює керівник дослідження Хіроакі Івамото.

За словами дослідників ефекти були вражаючі.

“Через 11 днів необроблені пухлини зросли приблизно у 3,5 рази порівняно з початковим об’ємом (342 %), в той час як пухлини у мишей, які пройшли лікування обома сполуками, зросли приблизно в 1,5 рази (167 %) порівняно з початковим розміром”, — додає Івамото.

Важливо пам’ятати, що вчені проводили це дослідження на мишачих клітинах. Крім того, як вони пояснюють, це пілотне дослідження. Отже, їм необхідно буде виконати більше роботи, перш ніж вони зможуть переконатися, що ці сполуки безпечні та ефективні для людини.

Тим не менше, дослідники зберігають упевненість, і вони з нетерпінням чекають результатів дослідження.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua