Онлайн TV FM радіо FM пауза

Медики попереджають про наслідки переохолоджень та обморожень

У зв’язку зі зниженням добової температури Міністерство охорони здоров’я України звертається до населення з проханням дотримуватися порад медиків, як уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм.

Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 °С вже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров’ям.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 °С і нижче.

Щоб цього не сталося, медики радять одягатися багатошарово, захищаючи відкриті ділянки шкіри. У випадку тривалого перебування на морозі варто брати з собою запасний одяг, не виходити на вулицю голодним, втомленим.

У морозну погоду категорично не можна вживати спиртне, палити.

При переохолодженні важливо зігрітися, побути у теплому приміщенні кілька годин, поїсти

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку треба перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин – накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої.

В жодному випадку не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Обов’язково пити якомога більше рідини. Вона допоможе відновити нормальну температуру тіла та покращить циркуляцію крові.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua