ЮНІСЕФ провело дослідження, в якому з’ясувалось, що українські діти не реалізовують потенціал по показнику IQ через недостатню кількість йоду в раціоні, інформує видання ITMED.
Дитячий фонд ООН наводить такі цифри: в рік через йододефіцит втрачається близько 500 тис. одиниць IQ, для порівняння – це сума одиниць коефіцієнту розумового розвитку, яку в сумі мають 3 тис. геніїв.
В Україні близько 80% дітей страждають йододефіцитом. Це негативно впливає на здоров’я та розвиток. Вчитися стає значно важче, адже рівень концентрації уваги та здатність вивчати нові навички знижується, натомість підвищується втомлюваність.
Йододефіцит в раціоні дітей провокує негативні зміни по всій країні, адже він призводить до втрати інтелектуального потенціалу країни.
Дитячий фонд ООН визначив, що нестача цього хімічного елементу провокує і негативні економічні наслідки – 44 млн доларів в рік. Дослідження показують, що йод починає відігравати одну з головних ролей у повноцінному розвитку дитини ще під час вагітності.
Ускладнення передачі генотипу може спровокувати навіть незначна нестача йоду. При цьому неважливий показник IQ у батьків – якщо є проблеми з йодом, дитина може отримати порушення інтелектуального розвитку.
Якщо ж в період вагітності мама страждає від нестачі йоду, дитина може народитись з серйозними відхиленнями в інтелектуальному розвитку.
А яка ваша реакція?
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1