Онлайн TV FM радіо FM пауза

Захід починає активно інтегрувати Україну

Світовий банк продовжує фінансування будівництва українських доріг, Євросоюз та МВФ профінансують реверсні поставки газу в Україну, а Палата представників конгресу США прийняла законопроект про надання Києву $1 млрд допомоги.

Міністерство інфраструктури України і Світовий банк підтвердили наміри про співпрацю в дорожній галузі. Під час зустрічі з директором представництва Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні Чімяо Фаном міністр інфраструктури Максим Бурбак зазначив, що уряд виконає свої зобов’язання щодо проектів з будівництва автодоріг, які зараз реалізуються за підтримки Світового банку. Про це з посиланням на прес-службу Мінінфраструктури повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Чімяо Фан заявив про готовність банку до наступного проекту з будівництва доріг, як тільки міністерство буде готове його представити. Як приклад подальшої співпраці представник Світового банку назвав фінансування робіт по дорозі Р-52. У свою чергу голова Укравтодору Олександр Малін зазначив: «Для подальшої співпраці ми підготуємо пакет своїх пріоритетних пропозицій для обговорення».

Тим часом, як повідомив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, у питанні реверсного постачання газу в Україну існує момент політичного лобіювання ЄС на користь України, передає Еспресо.TV.

За інформацією експерта, є навіть кулуарна домовленість, що ЄС та МВФ виділяють Україні кредити, і приблизно $1 млрд повинен піти на закупівлю реверсного газу. Тож зараз іде визначення, які компанії братимуть у цьому участь.

«$1 млрд. – це приблизно 2-2,5 млрд куб.м газу. Можна розраховувати, що в отриманні до 3 млрд куб.м нам посприяють. У кращому випадку ЄС може допомогти, порекомендувати Україну. Але в будь-якому разі буде зворотня сторона медалі – звинувачення в лобізмі, адже газові підприємства є здебільшого приватними фірмами. Отже, якщо Європа нам допомагатиме, ми можемо отримати певний реверс, але це буде приблизно 3-4 млрд. кубів», – прогонозує Юрій Корольчук.

Він також розповів, що Україна вже звернулася до деяких компаній Угорщини, Румунії, Австрії, Німеччини щодо реверсу газу. «Поки ніякої відповіді не було. Це логічно, бо якби Київ звернувся, умовно кажучи в першій декаді березня, то європейські компанії напружились би і за місяць сформували пропозицію. Бо загалом контракти розписані вже на 2015 рік, на весну», – сказав експерт.

А у Вашингтоні палата представників Конгресу США прийняла законопроект про надання фінансової допомоги Україні в розмірі $1 млрд у вигляді кредитних зобов’язань, інформує Минфин.

Цей самий документ передбачає введення санкцій проти Росії у зв’язку з ситуацією в Криму. Під санкціями маються на увазі заморожування активів під юрисдикцією США і відмова у видачі американських віз.

За ухвалення законопроекту проголосували 378 членів палати, проти – 34. Раніше законопроект був схвалений сенатом Конгресу США.

Після схвалення в палаті представників законопроект буде направлений на підпис президенту США Бараку Обамі. Прихильники законопроекту зазначають, що президент, швидше за все, підпише його, після чого документ стане законом і набере чинності.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua