Будматеріали з пластикових відходів. В Австралії почалася нова програма, у межах якої переробляють контейнери для контактних лінз. Щороку на самому лише цьому континенті їх викидають до пів мільярда. Потім вони здебільшого опиняються на звалищах.
Тепер же з них роблять усілякі матеріали для будівництва.
«Гарна новина в тому, що вони йдуть не на звалище, а в інше місце, де переробляються на пластик та алюміній», – розповідає Віто Боррелло, представник аптечної мережі
Шестимісячну пілотну програму розпочали в Аделаїді. Контейнери для лінз збирають і переробляють на компоненти для таких матеріалів, як сталь.
«Я думаю, що люди зараз набагато більше знають про одноразовий пластик, тому, вірогідно, будуть раді спробувати захистити довкілля», – ділиться міркуваннями жителька Австралії Крісті Тон.
В Австралії докладають багато зусиль для перероблення пластику. Проте медичні вироби рідше йдуть на утилізацію, бо це стосується питань захисту здоров’я та безпеки людей. Утім, у цій галузі теж є прориви. Водночас дедалі більше споживачів самі починають замислюватися, як зменшити обсяг відходів, вважає експерт з переробки Віна Сахаджвалла:
«Це має бути безпрограшний результат, коли всі учасники цього ланцюжка постачань хочуть співпрацювати й поліпшити ситуацію».
Якщо програма буде успішною, то впродовж пів року на звалища Австралії не потрапить коло 200 тисяч контейнерів для контактних лінз.