Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Печеніжині на місцевих виборах обиратимуть голову і депутатів нової об’єднаної територіальної громади

У жовтні у Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді на Прикарпатті вибори будуть проходити вже по-новому, адже вперше тут обиратимуть нового голову ОТГ та депутатів цієї громади.

Як повідомляв Курс, на четвертому позачерговому засіданні 36-ї сесії облради депутати затвердили новоутворену територіальну громаду із центром у селищі Печеніжин. 

Печеніжинська ОТГ пройшла всі етапи формування згідно із методикою Кабміну. Вже призначили перші місцеві вибори депутатів Печеніжинської селищної об’єднаної громади та селищного голови. До складу новоутвореної громади, окрім Печеніжина, ввійшли ще 8 сіл Коломийського району. Печеніжинська ОТГ тепер зможе отримати ті повноваження, які мають міста обласного значення, а також отримувати фінансування за тим же принципом відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання громад”. Це перша офіційно затверджена територіальна громада в Україні.

Селищний голова Печеніжина Ігор Довірак каже, що громада селища хоче йти до нового якісного рівня життя. Йому вдалось пояснити мешканцям, що шляхом об’єднання у територіальну громаду з сусідніми селами вдасться вирішувати місцеві проблеми ефективніше.

“Я собі даю відлік у тих кроках, які ми зробили згідно із законодавством. Люди думають – а що ж нам тепер робити?.. Думки людей є полярними. Але треба йти до людей і пояснювати… Нам треба змінити пострадянський устрій і хід думок”, – розповів Ігор Довірак.

За словами голови Офісу реформ Дмитра Дзвінчука, Печеніжинська ОТГ з 2016 вже зможе напряму працювати з Міністерством фінансів та іншими центральними держструктурами.

Марківський сільський голова Михайло Стефанюк каже, що обговорювали об’єднання у своїй громаді ще з січня.

“Кошти ми отримували лише на заробітні плати. Про розвиток села не було й мови”, – сказав Михайло Стефанюк.

За його словами, громаду переконало те, що в селі залишиться староста, до якого можна буде звертатись зі своїми питання. Послуги, які надає держава, наближатимуться до населення, тобто тепер потрібно буде за ними їхати не у райцентр на далеку відстань, а у Печеніжин. Надія на фінансування також стимулювала до добровільного об’єднання.

Нагадаємо, на останньому засіданні сесії облрада затвердила перспективний план об’єднання 63 територіальних громад. 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua