На думку Володимира Фесенка те, що Україна починає виходити з економічної кризи є заслугою спадкоємності реформ уряду Арсенія Яценюка урядом Володимира Гройсмана
Різниця між урядом Володимира Гройсмана та урядом Арсенія Яценюка у тому, що перший відразу ж пішов на ризиковані кроки і зосередився на соціально-економічних проблемах за що отримав шквал критики від українців і одночасно визнання іноземних колег. Таку думку в ексклюзивному коментарі повідомив політолог Володимир Фесенко, передає кореспондент УНН.
“Уряд А.Яценюка, у свій час, затягнув з тарифною проблемою, але потім був вимушений цим зайнятися, і, в решті решт, став її жертвою. Уряд В.Гройсмана одразу пішов на це непопулярне рішення за що отримав свою порцію критики. Найближчим часом, особливо восени, саме цей крок буде головним ризиком для уряду. Якщо Кабмін упорається з цією проблемою, нейтралізує ризики, шляхом запровадженням широкої програми державних субсидій, тоді він попрацює, як мінімум до весни наступного року. Якщо ж ні, то це буде проблема не лише для уряду В.Гройсмана, але й для усієї країни”, — сказав В.Фесенко.
Політолог також нагадав, що на початку роботи уряду А.Яценюка було багато так званих “завищених очікувань”, які потім обернулися розчаруванням. Від уряду В Гройсмана, навпаки ж, нічого не очікували, але уряд продовжує реформи.
“Цей уряд менш політизований, ніж уряд А.Яценюка. Він більше сприймається, як технологічний і зосереджений не скільки на політичних проблемах, скільки на соціально-економічних. У цього уряду менше галасу і менше скандалів, ніж в уряду А.Яценюка і це принципова відмінність. Але, що важливо, є спадкоємність проведення реформ. От щодо уряду А.Яценюка було багато завищених очікувань, в уряду В.Гройсмана ситуація прямо протилежна. Ніяких таких великих очікувань не було, навпаки було багато критики, що в цьому уряді нема реформаторів. Але ми бачимо, що Кабмін продовжує реформи і за деякими напрямами навіть посилює. І те, що цей уряд займається реформами визнали наші міжнародні партнери. Підтвердженням цього є візити В.Гройсмана до Вашингтона, Берліна і от до Брюсселя. І от ця спадкоємність проведення реформ, на мій погляд, це позитивна риса уряду В.Гройсмана, і підтвердження того, що курс на реформи продовжується в цьому сенсі є спадкоємність між цими двома урядами”, — підкреслив він.
Загалом експерт оцінив перші сто днів роботи уряду В.Гройсмана позитивно, оскільки, за його словами, Кабмін поки контролює ситуацію і має потенціал.
“Потенціал в уряду Гройсмана є. Вони працюють. Я дивлюся, що під час візитів до США і Брюсселя В.Гройсман обговорював не тільки напрямки співпраці щодо реформ, але й зимовий сезон, співпрацю, яка стосується енергетичних проблем України під час зимового сезону. Такий підхід, я б сказав, дуже прагматичний. Він розуміє ризики і намагається їх заздалегідь вирішувати. Тож стартовий відрізок я оцінив би позитивно. Поки уряд контролює ситуацію і працює достатньо надійно. Але й ризики достатньо великі, тому давати оцінку подальшим перспективам потрібно наприкінці року. Країна поступово, хоч і повільно, виходить з економічної кризи і це є заслугою урядів А.Яценюка та В.Гройсмана”, — наголосив В.Фесенко.
Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада призначила В.Гройсмана Прем’єр-міністром України і дала згоду на відставку Кабміну А.Яценюка.
При цьому, за призначення В.Гройсмана прем’єр-міністром України проголосували лише 206 депутатів з парламентських фракцій “БПП” і “Народного фронту”.