Онлайн TV FM радіо FM пауза

У воді з двох джерел у Калуші знайшли кишкову паличку

Новини

Досліджені проби з джерел «Богуна» (біля Калуської центральної районної лікарні) та «Криничка» на вулиці Сірка (мікрорайон «Височанка») за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідають  вимогам Державним санітарним правилам і нормам 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У зразках води виділені бактерії групи кишкової палички, інформують “Вікна”.

Вода з цих улюблених калушанами джерел не придатна для споживання та господарсько-побутового користування. Для профілактики гострих кишкових інфекцій фахівці рекомендують вживати кип’ячену воду або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії в дітей фахівці Калуської районного відділу ДУ «Івано–Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» впродовж жовтня і листопада дослідили 156 проб води з індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років.  В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено. Визначена концентрація нітратів становить від 4,5 до 24.7 мг/куб. дм ри гранично допустимій концентрації <=50,0 мг/куб. дм.

“Пам’ятайте, що кип’ятіння, відстоювання не знижують вмісту нітратів у воді, а навпаки, — збільшують її токсичність. При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень”, — радять фахівці.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua