Скам’янілі рештки стародавнього крокодила показали перуанські палеонтологи. Він належить до роду гавіали. Єдиний сучасний вид зберігся тільки в Індії.
Науковці кажуть, що знайдений крокодил жив на території сучасного Перу 10–12 мільйонів років тому. Скелет рептилії зберігся досить добре. Немає тільки однієї лапи та частини хвоста.
Припускають, що це був молодий крокодил. За життя довжина його тіла сягала 3–4 метрів. Дорослі особини виростали до 8–9 метрів. Знахідка палеонтологів підтверджує, що гавіали колись існували й у Південній Америці.
«Гавіалів у Перу більше немає. Їх немає на всьому американському континенті. Вони досі існують тільки в Азії, зокрема в Індії, де мешкає гангський гавіал. Викопні рештки демонструють, що раніше географічне поширення гавіалів не обмежувалося Індійським континентом. Вони могли мешкати й в інших місцях світу, наприклад у Перу», – розповідає Маріо Гамарра, палеонтолог.
Гангські гавіали відрізняються від інших крокодилів. Вони дуже багато часу проводять у воді. Полюють на рибу, тому слабші за інших представників свого роду. Але вони доволі великі, і хижаки переважно на них не нападають.