Онлайн TV FM радіо FM пауза

Телескоп “Джеймс Вебб” готовий полетіти у космос. Відео

Новини

Телескоп імені Джеймса Вебба скоро полетить у космос, де замінить телескоп «Габбл».

Старт кілька разів переносили. Спочатку через проблеми з обладнанням. Потім завадила погода.

У НАСА зазначають, що «Джеймс Вебб» стане найпотужнішою астрономічною обсерваторією, яка покине нашу планету.

У космос її доставить європейська ракета-носій. Вона стартує з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані.

Астрофізики сподіваються, що телескоп допоможе їм знайти відповіді на найбільші питання нашого часу: звідки ми походимо й чи є інші розумні істоти у Всесвіті.

Якщо все піде за планом, то через місяць після запуску обсерваторія вийде на навколосонячну орбіту й кружлятиме на ній приблизно за півтора мільйона кілометрів від Землі.

Для порівняння, 30-річний попередник «Вебба», космічний телескоп «Габбл», обертається навколо Землі на відстані приблизно 550 тисяч кілометрів.

«Вебб» приблизно в 100 разів чутливіший, ніж «Габбл». Він переважно розглядатиме космос в інфрачервоному спектрі, це дасть змогу бачити крізь хмари газу й пилу. А ось «Габбл» працював на оптичних та ультрафіолетових хвилях.

Інструменти «Вебба» також зроблять його ідеальним знаряддям для пошуку екзопланет, де теоретично атмосфера уможливлює існування життя. Він також спостерігатиме за Марсом та супутником Сатурна — Титаном.

На розроблення й реалізацію проєкту пішло 9 мільярдів доларів. Його спільно втілюють у життя НАСА та європейське й канадське космічні агентства.

А яка ваша реакція?
+1
9
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
9
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua