Онлайн TV FM радіо FM пауза

Зруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аварії. Відео

Світ

Міст Френсіс Скотт Кі обвалився в Балтіморі через те, що в його опору врізався контейнеровоз. Разом із мостом у крижану воду впало кілька робітників-дорожників. Шестеро загинули, двох урятували. Влада каже, що на відновлення підуть роки, водночас робітникам заледве вдається діставати уламки з річки.

Президент Джо Байден заявив, що відновлення мосту оплатить федеральний уряд. За попередніми підрахунками це коштуватиме 600 мільйонів доларів. Однак кінцева сума може сягнути 1–2 мільярдів.

Президент заявив, що планує зустрітися із сім’ями загиблих. Усі шість жертв обвалення були іммігрантами з Мексики та Центральної Америки. Вони ремонтували дорожнє полотно на мосту рано-вранці 26 березня, коли сталося зіткнення.

Відновлення мосту, мабуть, триватиме роки. Водночас вдалося відкрити невеликий тимчасовий прохід на заблокованій річці, щоб застряглий контейнеровоз могли обминати невеликі судна, такі як баржі та буксири.

Деякі судна почали залишати порт. Однак багато великих кораблів не можуть вийти й донині. Влада каже, що відновити комерційне судноплавство вдасться нескоро.

Порт у Балтіморі — ключовий шлюз для експорту сільськогосподарських товарів та іншої продукції. Губернатор Меріленду Вес Мур каже, що зараз головне дістати з річки уламки мосту.

«Ми не зможемо відновити міст, доки не приберемо уламки. Але ми з цим упораємося. Ми очистимо річку. Приберемо контейнеровоз. Ми відновимо міст Френсіса Скотта Кі», – зазначає Вес Мур, губернатор Меріленду.

Утім, це непросте завдання. Чиновники кажуть, що метал настільки понівечений, що важко зрозуміти, де його розрізати. Працівникам знадобилося десять годин, щоб відокремити та прибрати лише один 200-тонний уламок.

Берегова охорона повідомляє, що під водою ситуація ще гірша. Через погану видимість витягувати уламки стає вкрай небезпечно.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua