Кактуси стали головними героями нової виставки в Музеї Іва Сен-Лорана в Марракеші — історичній столиці Марокко. У світі відомі 1700 видів цих колючих рослин. У місцевому парку «Мажорель», що належав Іву Сен-Лорану, також велика колекція кактусів — понад 60 видів.
Сукуленти вражають здатністю виживати в найпосушливіших регіонах. Арабською кактус називається «сабар», що означає стійкість і терпіння.
Крім живих рослин, на виставці є засушені. Це старовинні екземпляри пахіцереуса, зібрані в Мексиці наприкінці XIX або на початку XX століття.
Кактуси, попри зовнішню простоту, нерідко надихали художників. Дехто писав картини соком цих рослин.
«На цій виставці є різноманітні роботи, виконані в різні часи, починаючи з XVIII століття й закінчуючи сьогоденням. Картини створили художники з Європи та Марокко», – каже ботанік і куратор виставки, Марк Жансон.
Мета виставки — показати зв’язок мистецтва та природи.
Ця ідея простежується й на іншій виставці, яка одночасно проходить у сусідніх залах. Вона називається «Квіти Іва Сен-Лорана». Експонати надав партнерський музей із Парижа.
«Деякі квіткові мотиви впізнавані. Вони виконані у вигляді аплікацій, вишивки чи принтів. Троянду, лілію та інші квіти публіка впізнає, а деякі важче впізнати чи не можна впізнати зовсім, бо це плід уяви дизайнера та наших партнерів», – наголошує директор Музею Іва Сен-Лорана в Марракеші, Алексіс Сорнін.
На виставці показано 40 нарядів, а також прикраси. Можна побачити ескізи модних дизайнерів. Експозиція містить також вірші, присвячені квітам. Так гості виставки можуть провести паралель між модою та поезією.
«Вірші, у яких за всіх часів оспівували природу і які асоціюються з цією виставкою, просто чудові. Дуже приємно прочитати рядки віршів, а потім розглядати вбрання та вишивку», – зазначає туристка з Франції.
Виставка «Кактус» триватиме по 7 липня, а «Квіти Іва Сен-Лорана» — по 5 січня наступного року.