CityTree, або «Міське дерево» — так називається ця незвичайна конструкція, яка з’явилася в центрі Лондона. Внизу — лавки, а над ними височіє стіна зелені. Її завдання — очищати повітря. Головну роботу виконує мох.
Така «жива стіна» очищає навколишній простір від шкідливих викидів на 30 %. Вона поглинає дрібні частки й діоксид азоту. «Зелена» площа конструкції сягає трьох із половиною квадратних метрів.
Творці цього біологічного фільтра кажуть, що він замінює 275 дерев. На стіні є й інші види рослин. Вони захищають мох від сонця. Полив відбувається автоматично. Для цього в стіну вбудували резервуар з водою. Він здатний накопичувати й дощову воду. Також «розумну» стіну обладнали безліччю датчиків. Усі ці дані надходять до фахівця в режимі реального часу. Вони необхідні, щоби перевіряти ефективність CityTree.
Стіну з моху створив німецький стартап. Він не має мети очистити все міське повітря. Він хоче створювати маленькі оазиси, де легше дихається. «Зелені» стіни можна встановлювати поряд зі школами, магазинами чи всередині вокзалів. Стіни з моху також з’явилися в Берліні, Парижі, Амстердамі та Осло.