Учені в США і Європі вперше зафіксували гравітаційні хвилі, які спричинило зіткнення двох зірок. Вони також змогли побачити світло від цієї космічної події. Про це під час прес-конференції у Вашингтоні оголосив Девід Райтце — виконавчий директор обсерваторії LIGO, у якій зробили відкриття.
Хвилі, які спричинило зіткнення зірок близько 130 мільйонів років тому, уперше зафіксували в серпні відразу у двох обсерваторіях LIGO в штатах Вашингтон і Луїзіана, а також в обсерваторії Virgo в Італії.
У минулому вчені могли досліджувати космос, вивчаючи електромагнітні хвилі, такі як радіохвилі, видиме світло, інфрачервоне світло, а також рентгенівські й гамма-промені. Усі вони зазнають перешкод, подорожуючи просторами Всесвіту.
Але гравітаційні хвилі — не зазнають, тому несуть із собою багато корисної інформації. Уперше про ці хвилі заговорив у 1916 році Ейнштейн у своїй революційній теорії відносності.
Дослідники також виявили, що внаслідок зіткнення нейтронних зірок у космос викинуло величезну кількість золота, платини та інших важких металів. Тепер вони вважають, що саме так формуються ці метали.
Перші гравітаційні хвилі зафіксували два роки тому. Вони йшли від злиття двох чорних дір. А раніше цього місяця американські вчені, які зробили це відкриття, стали лауреатами Нобелівської премії з фізики.