Онлайн TV FM радіо FM пауза

У США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватів. Відео

screenshot 5 2 - У США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватів. Відео - rai.ua Світ

Великі хвилі та сильний вітер випробовують плавучу вітроелектростанцію. Експеримент проходить у закритому басейні, а висота вітрогенератора — лише чотири метри. Його тестують американські інженери Університету Мену. Ця конструкція — прототип нового потужного вітрогенератора.

«Розміри зменшено в 50–70 разів. Ми також відтворюємо хвилі в такому масштабі й тестуємо безпеку конструкції. Чи не дуже вона зсувається? Яке навантаження на вежу та на троси? Можна виміряти ці параметри, щоб мати впевненість у тому, що все зроблено технічно правильно», – пояснює Ентоні Візеллі, інженер.

Інженери хочуть створити плавучу вітрову електростанцію потужністю 20 мегаватів. Водночас її можна буде будувати з простих і доступних матеріалів, таких як бетон. Висота вітрогенератора перевищить 200 метрів. Кріпитимуть його товстими тросами.

«Ми тестуємо троси, щоб переконатись у їхній безпеці. Тому вони дещо пошарпані. Вони дуже жорсткі. Ви можете бачити, що я ледве їх підіймаю — вони дуже важкі», – каже Ентоні Візеллі, інженер.

Потужні плавучі вітроелектростанції планують розміщати в морі на великій глибині за десятки кілометрів від берега. Там вітер сильніший, тому вітрогенератори працюватимуть ефективніше.

«Використовуючи 3 % площі затоки Каско, можна опалювати кожен будинок і забезпечувати енергією кожну машину штату Мен. Такий великий цей ресурс», – наголошує Хабіб Дагер, працівник Університету Мену.

Фахівці кажуть, що в США достатньо місць, де можна розмістити плавучі вітроелектростанції. Вони зможуть виробляти щонайменше вдвічі більше електроенергії, ніж потрібно країні.

А поки що інженери Університету Мену працюють над тим, щоб вітрогенератор був стійким, а також не заважав звичному життю морських мешканців.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua