Торік у всьому світі в рабських умовах перебувало 40 мільйонів осіб. Таку статистику було озвучено під час конференції в Лондоні. Жертв силою примушують до праці, до шлюбу, продають у секс-рабство, або вони потрапляють до боргової неволі.
У Китаї у 2016 році було три мільйони 400 тисяч осіб, що живуть у рабських умовах. Крім того, у країні примушують до рабської праці в’язнів. Свідком таких злочинів став сліпий китайський активіст Чень Гуанчен, якого засудили до чотирьох років за сфабрикованими звинуваченнями. Він каже: у тюрмах людей змушують виготовляти бенгальські вогні, подарункову упаковку, одноразові палички для їди та інші товари.
Чень Гуанчен уже кілька років живе в добровільному вигнанні в США. Він закликає президента Дональда Трампа звернути увагу на проблему рабства в Китаї й обговорити її з китайською владою.
Учасники конференції обмінялися думками стосовно можливих шляхів викорінення рабства й захисту прав людини в усьому світі.
За оцінкою британської влади, у країні 13 тисяч осіб живуть або працюють у рабських умовах. Така ж проблема існує в Китаї, США, Індії та інших країнах.