Генеральна Асамблея ООН одностайно ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту. Вона передбачає ведення моніторингу ризиків ШІ, а також захист персональних даних та прав людини в цій сфері.
Документ не має зобов’язальної сили. Його запропонували США. Резолюцію підтримав Китай та ще 121 країна. Переговори тривали три місяці. У тексті також закликають посилити політику конфіденційності.
«Сьогодні Генеральна Асамблея ООН висловилася в один голос і разом вирішила керувати штучним інтелектом і не давати йому керувати нами, вирішила просувати сталий розвиток і поважати основні свободи», – розповідає посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.
Ця резолюція — одна з недавніх ініціатив урядів країн з усього світу, які намагаються обмежити розвиток штучного інтелекту. Є побоювання, що його можуть використовувати, щоби підривати демократичні процеси та в шахрайських цілях. Також через нього багато людей можуть утратити роботу в різних галузях.
«Штучний інтелект створюватиметься та застосовуватиметься через призму людяності та гідності, безпеки та захищеності, прав людини та основних свобод. Візьмімо на себе зобов’язання зменшити цифровий розрив усередині країн і між ними та використовувати цю технологію для просування спільних пріоритетів у сфері сталого розвитку», – каже посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.
У листопаді США, Велика Британія та більш як десять інших країн оприлюднили першу міжнародну угоду про те, як захистити штучний інтелект від шахраїв, і закликали компанії створювати безпечні та захищені ШІ-системи.
Щодо цього Європа випереджає США. Так, законодавці ЄС ухвалили попередню угоду про нагляд за технологією, зробивши ще один крок до запровадження перших у світі правил для штучного інтелекту. Адміністрація Байдена теж вимагає від законодавців узяти ШІ під контроль. Однак Конгрес поки що мало просунувся в цьому питанні.