ООН сподівається надати гуманітарну допомогу щонайменше 100 тисячам сирійців у Східній Гуті. Вони перебувають у важкому становищі після закінчення кількох місяців боїв. Упродовж кількох років цей контрольований повстанцями регіон перебував в облозі урядових військ. Нещодавно ж російські військові оголосили, що сирійська армія повністю взяла його під контроль, зокрема й місто Думу. Водночас ситуація навколо Сирії у світі загострюється.
Раніше президент США Дональд Трамп оголосив, що США можуть вжити заходів військового характеру проти уряду Башара аль-Асада у зв’язку з імовірним хімічним нападом у Думі. Пізніше він написав у «Tвіттері», що час, коли буде завдано ударів, поки чітко не встановлено. Це підтвердив міністр оборони США Джеймс Меттіс.
Можливі дії в Сирії обговорює також Велика Британія і Франція. Так, прем’єр-міністр Тереза Мей у четвер провела екстрене засідання Кабінету. Щоби втрутитися в сирійську кризу, їй не потрібне схвалення парламенту. Франція оголосила, що хоче упевнитися в тому, що влада Сирії не використовує хімзброю. Росія каже, що прагне не допустити війни в Сирії. Організація із заборони хімічної зброї вже відправила до Сирії експертів. Вони мають підтвердити або спростувати факт хімічного нападу в Думі.