У Китаї готуються зустрічати рік Змії. Настане він 29 січня. У цій майстерні у Вейфані роблять ліхтарики у відповідній тематиці. Сотні інсталяцій уже закупили парки й торгові центри.
Багато хто сприймає змій як небезпечних істот. Але в китайській культурі заведено вважати, що змія дарує успіх і процвітання.
«Підійшовши ближче (до ліхтариків), можна побачити, що вони схожі на змій, але мають милий вигляд. Оскільки наближається рік Змії, ми розробили мультиплікаційні зображення. Ми вважаємо змій маленькими драконами, тому робимо їх схожими і на змій, і на драконів», – каже Ван Юнсюнь, власник майстерні.
Змія — це також символ духовності, оновлення та довголіття.
«Змію вважають покровителькою сім’ї або дому. Тож в очах людей це радше захисниця, ніж хижачка. Тому в китайській культурі заборонено шкодити зміям», – розповідає Ван Цзюань, експерт з китайського фольклору.
Утім, багато хто в Китаї зараз налаштований не дуже оптимістично. І хоч влада за ці кілька місяців багато чого зробила для стимулювання економіки, споживчий попит, як і раніше, низький.
Напруженість зростає й через очікування початку нового президентства Дональда Трампа. Він уже пригрозив накласти мито розміром щонайменше 60 % на весь китайський імпорт. Також Трамп обіцяє усунути лазівки в законодавстві, які китайські експортери використовують, щоб дешевше продавати свою продукцію в США.
«Буде більше тиску на торгівлю. Може з’явитися більше обмежень на інвестиції, чого точно не хоче Китай. Споживачі не знають, чи поліпшиться життя і, чи підвищиться дохід. І поки що вони не мають надто обнадійливих очікувань. Тому більше заощаджуватимуть», – пояснює Гері Нг, економіст.
За словами аналітиків, зараз економічна політика в Китаї переважно зосереджена на тому, щоб стабілізувати ситуацію, і значного поліпшення поки що чекати не слід. А це не дуже позитивно вплине на настрої людей.