Однією з найбільших груп мігрантів в Європі є українські заробітчани. Щорічно 3,2 млн українців виїжджають на роботу за кордон, – згідно офіційних даних Мінсоцполітики, пише Znaj.ua.
Найбільшу частину становлять люди, які циклічно їдуть на роботу в іншу країну на період від трьох до шести місяців. Це так звані тимчасові трудові мігранти, – пише інтернет видання Zaxid Media.
За оцінками НБУ, у 2018 році заробітчани надіслали додому $10,888 млрд. А згідно даних Світового банку, з 2016 року, обсяг грошових надходжень в Україну перевищує 10% ВВП. Навіть такі показники не є стимулом для зростання економіки, бо держава втрачає людський ресурс. Натомість Україна отримує менше працездатного населення.

Кожна країна пропонує для наших заробітчан свої особливості для працевлаштування. Наприклад, в Італії є потреба в жіночих руках для догляду за дітьми чи хворими, а до Польщі та Чехії більше їдуть чоловіки – там переважають пропозиції в сільському господарстві і на заводах та фабриках.

Найбільшим попитом в українських трудових мігрантів користуються Німеччина (37%), Польща (26%), Італія, Чехія (по 16%), – інформує Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування на основі проведених соціологічних опитувань.
Рідше українці їздять на заробітки у США, Іспанію, прибалтійські держави, Кіпр, Ізраїль та Грецію.