Європейський парламент затвердив заборону на використання гліфосату в сільському господарстві. Цю хімічну речовину застосовують для боротьби з бур’янами ось уже понад 40 років. За заборону гербіциду проголосували 355 депутатів, проти — 204, ще 111 утрималися.
Припинити застосовувати гліфосат необхідно до грудня 2022 року. Європарламент планував виділити на виконання розпорядження три роки. Однак термін подовжили, оскільки поки немає відповідної заміни цьому гербіцидові.
Гліфосат 1970 року розробила американська компанія «Монсанто». Сьогодні, якщо порівняти з іншими гербіцидами, його використовують найчастіше. Випускають під торговими назвами «Раундап», «Гліфор», «Торнадо» та «Ураган».
Суперечки навколо гліфосату розгорілися два роки тому. Міжнародне агентство з дослідження раку заявило, що речовина — «можливий канцероген для людини». У результаті досліджень з’ясували, що цей гербіцид може пошкоджувати ДНК людини і тварин. Відтоді питання про заборону гліфосату широко обговорювали в Європейському Союзі.
Деякі європейські установи кажуть, що не знайшли доказів канцерогенності цієї хімічної речовини.
А ось у США кілька людей подало до суду на компанію «Монсанто», звинувативши її в тому, що захворіли через контакт із гліфосатом. Також є підозра, що компанія намагалася завадити проводити дослідження канцерогенності речовини і, можливо, фальсифікувала їх результати.
Голосування в Європарламенті відбулося перед тим, як країни ЄС мали подовжити дозвіл на використання гліфосату ще на десять років.