Фінляндія знову очолила список найщасливіших країн світу. Усесвітню доповідь Центру дослідження добробуту Оксфордського університету опублікували в середу. У ній ураховано рівень соціальної підтримки, доходу, здоров’я, свободи, щедрості та наявності корупції, що й визначає щастя жителів країни.
Фінляндія очолює список сьомий рік поспіль. За нею іде Данія та Ісландія.
Директор Центру дослідження та редактор звіту каже, що серед факторів, які сприяють добробуту людей, — ВВП на душу населення, розподіл багатства та загальний добробут, що забезпечує психологічну стабільність і тривалість здорового життя.
«Скандинави справді домінують у п’ятірці найкращих. У самому низу Афганістан. Він опустився ще нижче в добробуті. Тобто середньостатистичний житель Афганістану вважає, що його щастя на шкалі від 0 до 10 розташоване на позначці 1,7. А в Данії та Фінляндії воно набагато вище, майже 8 із 10. Це середня задоволеність життям у цих країнах», – розповідає Жан-Еммануель де Нев, автор доповіді.
Згідно зі звітом, Норвегія, Швеція, Німеччина, Франція, Велика Британія та Іспанія — це країни, де старенькі значно щасливіші за молодих. Тоді як у Португалії та Греції картина протилежна.
Рівень щастя серед молоді віком від 15 до 24 років різко впав у Північній Америці, тоді як у Центральній та Східній Європі було найбільше зростання.
У звіті йдеться, що рівень щастя знизився на Близькому Сході та в Північній Африці. Там відзначають великий спад серед представників середніх вікових груп.
Афганістан і Ліван у дослідженні залишаються двома найнещаснішими країнами. Україна опинилася на 105 місці з понад 140 країн світу. Зазначимо, першу таку доповідь підготували у 2012 році.