Житель Іраку Хашим часто гуляє вздовж річки Тигр у Мосулі. Він уважно розглядає каміння, бо ж тут можна знайти самоцвіти, часом досить рідкісні. З них робить прикраси.
«Є рідкісні кольори, які траплялися мені лише два-три рази. Типів агату багато. Я також знаходив нефрит — чорно-зелений, чорно-білий, який зазвичай трапляється в Китаї та популярний у Бірмі», – каже Хашим Суан, житель Мосула.
Чоловік бере із собою ліхтарик, воду та кирку, якою розбиває каміння.
«Багато каміння лежить на землі — особливо агату — в осадових породах та в гірських районах. Найближче до осадових порід річки. Також шукаю каміння в кар’єрах — природних або рукотворних. Там багато агату середнього розміру. Ще шукаю кварц, яшму та султаніт — вони лежать близько до поверхні», – розповідає Хашим Суан, житель Мосула.
Хашим — майстер-самоук. Обробляти каміння навчався за роликами в інтернеті. Особливо йому подобається техніка майстрів з Індонезії — те, як вони ріжуть камінь, надають йому форму та полірують.
«Я дізнаюся тип каменю, вимірюючи його щільність і твердість. У нас немає спеціальних лабораторій та обладнання, немає рентгенівських апаратів, які б визначали склад каменю», – наголошує Хашим Суан, житель Мосула.
Свої ювелірні вироби Хашим продає в Мосулі. Такі прикраси коштують від 20 до 40 доларів — залежно від типу каменю.