Онлайн TV FM радіо FM пауза

Дослідження: у приміщеннях повітря часто брудніше, ніж зовні

1676448211 613 - Дослідження: у приміщеннях повітря часто брудніше, ніж зовні - rai.ua Світ

Забрудненість повітря в більшості приміщень часто вища, ніж зовні. Про це свідчать дані, які отримали учасники проєкту Dyson Global Connected Air Quality Data. У його межах зібрали показники з більш ніж двох із половиною мільйонів очищувачів повітря.

Дослідження показало, що середньомісячний рівень забрудненості частинками PM 2,5 у приміщенні в усіх країнах перевищував рекомендований ВООЗ щонайменше впродовж шести місяців за рік.

«Якість повітря в приміщенні насправді гірша, ніж якість повітря на вулиці. Це актуально для 11 місяців на рік», – каже учасник проєкту Кен Армстронг.

Дослідження проводили з 2022 по 23 рік. Дані збирали з очищувачів повітря, підключених до застосунку MyDyson майже в 40 країнах світу.

У результаті виявили два типи забруднювальних речовин: PM 2,5 та леткі органічні сполуки.

PM 2,5 — це частинки завбільшки лише 2,5 мікрона в діаметрі. Це приблизно 1/25 діаметра людської волосини. Такі частинки невидимі для очей людини. Вони утворюються внаслідок горіння газової плити чи дров’яної печі. Також це крупинки лупи домашніх тварин, сажі та пилу.

А леткі органічні сполуки — це забруднювальні гази, зокрема бензол і формальдегід, які можуть виділятися в результаті застосування аерозольних засобів для чищення, приготування їжі на газовій плиті або використання дезодорантів і спреїв для меблів.

«Люди можуть дуже здивуватися, якщо дізнаються, які є джерела забруднення повітря в приміщенні. Коли ви сідаєте на диван, то опиняєтеся в оточенні цих частинок, які на ньому осідають. Частинки також осідають на наших ліжках, тому якщо ми перевертаємося вночі, ми вдихаємо їх уві сні», – розповідає фахівець із дослідження якості повітря Софі Рінг.

У більшості вивчених країн рівень PM 2,5 у приміщеннях був найвищим уночі та ввечері, коли більшість людей перебувають удома.

Водночас найбільший розрив між якістю повітря всередині та зовні спостерігався в лютому.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua