Мармурову мапу давнього Рима, яку не виставляли на огляд майже 100 років, показали в новому музеї, що біля Колізею. Так місто намагається підвищити свою привабливість для туристів.
Музей розташований в новому археологічному парку, що на одному із семи знаменитих пагорбів Рима, який називається Целій.
«Целій — один із семи пагорбів давнього Рима — тривалий час лишався в тіні, невідомий і недоступний. Сьогодні ми нарешті повертаємо його місту, туристам і містянам»,, — каже голова управління культурної спадщини Рима Клаудіо Парізі Пресіче.
Forma Urbis — це величезна докладна мармурова мапа давнього Рима. Її вирізали в період із 203 по 211 рік нашої ери. Вигравіювано її на 150 окремих плитах розміром 18 на 13 метрів.
«Це місце, де виставлено фрагменти мармурового плану, який склали за часів Септимія Севера, і на якому видно тогочасне розширення міста», — наголошує Клаудіо Парізі Пресіче.
Мапу виставляли на стіні в давньому місті. Але з плином століть вона поступово руйнувалася. Містяни використали деякі плити для нових будівель.
Фрагменти реліквії виявили під час розкопок 1562 року. Науковці вважають, що від мапи лишилося тільки 10 % того, що було. На ній є Колізей, Великий цирк, а також плани лазень, храмів та приватних будинків.
«Ми спробували розповісти історію про те, яким було життя в Римі, якими були похоронні звичаї, і як римляни ставилися до своїх предків і до громадських пам’яток та приватних будівель», — зазначає голова управління культурної спадщини Рима Клаудіо Парізі Пресіче.
Мапа була цінним інструментом для розуміння планування давнього Рима. Вона служила для різних цілей, зокрема для міського планування, навігації та державного управління.