Улітку 1944 року сотні представників королівських родин зібралися на відкриття палацу Умайд-Бхаван в індійському місті Джодхпур. А три роки по тому країна звільнилася від британського колоніального правління.
У той час Індія була розділеною на князівства, якими керували махараджі. Їм належало об’єднатися в республіку, а майбутнє сімей правителів було непевним. Більша частина з них зійшла зі сцени історії. Але сім’я, яка побудувала цей палац, і далі процвітає. Частково завдяки тому, що половину будівлі займає готель.
Голова сімейства — колишній махараджа Гадж Сінгх. Він успадкував палац у 4-річному віці від свого дідуся Умайда, який його побудував.
Коли Індія здобула незалежність, махараджі зберегли деякі звання і привілеї. Але в 1971 до конституції внесли поправки, і вони втратили й це.
Але махараджа Джодхпура зміг не тільки зберегти палац, а й домігся процвітання. Готель тут родина відкрила в 1978 році. Він також має музей.
Сьогодні колишні правителі приносять користь усьому місту. Вони розвивають туризм і захищають екологію. Навколо палацу розкинулася велика зелена зона з унікальними рослинами й різноманітними видами тварин і птахів.
Також сім’я бере участь у культурних, освітніх та природозахисних проектах, створює для місцевих жителів робочі місця.