США можуть збільшити свій військовий контингент у Європі з метою забезпечення захисту союзників по НАТО від агресії РФ, – заявив голова комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі.
“Нам, напевно, потрібно зробити деякі речі в кожному напрямі – в повітрі, на морі і на землі. Це, я думаю, буде вимагати від нас спрямувати сили назад в Європу, які ми відвели”, – заявив він.
За словами Демпсі, складність ситуації полягає в російській агресії проти Грузії, Молдови й України – держав, розташованих між союзниками в НАТО і Росією. Для вирішення цього питання США повинні посилити військову присутність в Європі, – вважає він.
При цьому він зазначив, що не очікує значного збільшення американських сил у регіоні, але додав, що “вони будуть досить істотними, щоб дозволити нам стримати російську агресію проти наших союзників у НАТО”.